Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

cmime

Rriten të ardhurat në 8 mujorin e parë të vitit, Ibrahimaj: Kjo ka ardhur nga rritja e çmimeve, por edhe…

Ministrja e Ekonomisë Delina Ibrahimaj tha sot se janë rritur me 15.9%  të ardhurat e vendit në 8 muajt ee fundit lidhur me vitin...

“Çmimet i naftës është në rënie në bursë”, Vasili: Bordi i hajdutëve vazhdon të mbajë të lartë çmimin e karburanteve

Deputeti Petrit Vasili ka reaguar edhe një herë për çmimin e lartë të naftës në vend. Ai shkruan se çmimi i naftës ka rënë në...

Më pak pushues këtë sezon turistik në jug? Ministrja Kumbaro: Unë i quaj muhabete Facebook-u! Shteti nuk kontrollon çmimet, por abuzimet

Ministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro ka folur për sezonin turistik si edhe për kritikat se këtë ka më pak pushues kjo edhe...

“Shalqi 30 mijë lekë”, Braçe reagon i revoltuar për menunë e çmimeve në Borsh: Kjo është çmenduri, po i boshatisni plazhet

Ish-zëvendëskryeministri Erion Braçe ka denoncuar sërish sot çmimet e larta në jug të vendit. Deeputeti socialist ka publikuar menunë e një restoranti në Borsh,...

Edhe në Itali çmime të “çmendura”, klientëve u shkon fatura 508 euro, revoltohen keq: Restoranti Briatores është ky?!

Faturat e “kripura” në restorante kanë qenë kryefjala e mediave gjatë këtyre ditëve. Mirëpo, si duket ky problem nuk qenka vetëm në Shqipëri, pasi...

Armina Mevlani “ndjen” krizën: S’bëj dot pushime, çmimet janë trefishuar në vendet që frekuentoja

Armina Mevlani ka habitur paksa publikun mbrëmjen e djeshme, teksa po fliste për shtrenjtimin e pushimeve. Blogerja u shpreh se në vendet që ka...

Me 75 vota pro, miratohet akti normativ për kompensimin e çmimeve për materiale ndërtimi

Pas shumë orë debatesh, Kuvendi ka miratuar aktin normativ për kompensimin e biznesve që ndërtojnë vepra publike. Përmes këtij akti Normatik i hapet rruga kompensimit...

Inflacioni, por jo vetëm, siguruesit paralajmërojnë rritje çmimesh

Normat e larta të inflacionit së shpejti mund të sjellin edhe një shtrenjtim të produkteve të sigurimit. Përfaqësuesit e industrisë së sigurimeve shprehen se...

Rritja rekord e karburanteve, qytetarët paralajmërojnë protestë: Sot në orën 12:00 fikni makinat

Bordi i Transparencës vendosi dje çmime rekord të karburanteve duke sjell kështu  dhe reagime të shumta. Çmimi i naftës ka shkuar në (258 lekë/litër) dhe...

Rritja rekord e karburanteve, reagon Dashnor Sula: Marrëzi! Duhet të ngrihemi në protestë

Deputeti i PD, Dashnor Sula ka reaguar pasi Bordi i Karburanteve ka rritur sërish çmimet, teksa çmimi i naftës ka shkuar në 258 lekë/litri. Me...

Lajmet e fundit