Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

civilet

Ukraina identifikon komandantin rus që dha urdhrin të qëllohej mbi civilët, ditën e parë të pushtimit

Shërbimi ukrainas i Sigurisë (SBU) thotë se ka identifikuar një komandant rus i cili urdhëroi trupat të qëllonin kundër civilëve në ditët e para...

Frika nga Rusia, pasi kërkoi anëtarësimin në NATO, në Finlandë civilët nisin stërvitjen ushtarake

Finlanda është gjithnjë e më e shqetësuar nga kërcënimi rus, pasi jo vetëm ka bërë kërkesa të vazhdueshme për anëtarësimin në NATO, por edhe...

OKB “shumë e shqetësuar” për civilët e vrarë në Ukrainë: Forcat ruse po përdorin armë shpërthyese në zona të banuara

Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, tha të premten se mbetet "shumë e shqetësuar nga numri në rritje...

Rusia hap korridore të reja humanitare, u ofron ukrainasve të shkojnë në qytetet ruse dhe Bjellorusi

Rusia do të hapë korridore të reja humanitare nëpër qytete të shumta të Ukrainës të hënën për të lejuar evakuimin e civilëve, raportojnë mediat...

Tensionohet situata te Fakulteti i Inxhinierisë, studentët: Civilët thyen xhamin dhe fajin na e lanë ne (VIDEO)

Është tensionuar edhe më shumë situata mes studentëve dhe punonjësve të Policsë së Shtetit.  Studentët e Inxhinierisë së Ndërtimit në UT...

Lajmet e fundit

Telegraf

Standard

Dita

Gazeta Shqiptare