Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

civile

“Të gjithë trojet shqiptare janë me ty”, qytetarët protestë në mbështetje të Kosovës para ambasadës serbe në Tiranë

Shoqëria civile në Shqipëri ka dalë këtë të martë në protestë para Ambasadës së Serbisë në Tiranë lidhur me tensionet në veri të Kosovës. Ata...

PAMJE TË RËNDA/ Rusët bombardojnë kolonën e evakuimit, vriten 24 civilë në Ukrainë, mes tyre 13 fëmijë

Të paktën 24 civilë, duke përfshirë një grua shtatzënë dhe 13 fëmijë, u gjetën të vdekur në verilindje të Ukrainës, afër Kupyansk. Lajmin tragjik e...

Gjenden të pajetë trupat e 44 civilëve në gërmadhat e një ndërtese të shembur në Ukrainë

Trupat e 44 civilëve janë gjetur në rrënojat e një ndërtese të shembur në qytetin ukrainas të Izyum, ndërsa lufta për kontrollin e zonës...

Të ngujuar prej ditësh, largohen 20 civilë nga fabrika e rrethuar e çelikut në Mariupol

Luftëtarët ukrainas të rrethuar nga forcat ruse brenda fabrikës së çelikut në Mariupol në Azovstal kanë konfirmuar se një grup civilësh kanë mundur të...

Vranë civilët në Chernihiv që po prisnin në radhë për bukë, reagon Rusia: Asnjë ushtar i joni s’ka qenë atje, e gjitha falsifikim

Pamje të rënda u publikuan nga Ukraina pasditen e sotme, ku thuhej se rusët kishin vrarë civilë të cilët ishin në radhë duke pritur...

VIDEO/ MASAKËR në Ukrainë, rusët qëllojnë mbi civilët që po prisnin në radhë për të marrë bukë

Trupat ruse vijojnë sulmet edhe ndaj civilëve në Ukrainë, teksa mëngjesin e sotmë kanë qëlluar mbi disa qytetarë në Chernihiv, të cilët po prisnin...

OKB bën bilancin: Më shumë se 570 civilë kanë humbur jetën në Ukrainë, mes tyre 42 fëmijë

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka bërë me dije se deri më tani në Ukrainë kanë humbur jetën 579 civilë, mes të cilëve 42...

Rritet FRIKSHËM numri i civilëve të vrarë në Ukrainë, OKB bën bilancin

Më shumë se 406 civilë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus më 24 shkurt, tha Zyra e Komisionerit të Lartë...

Vriten 8 civilë gjatë një shpërthimi në Kiev, kryebashkiaku: Para syve të mi vdiqën dy fëmijë dhe prindërit e tyre

Tetë civilë u vranë nga një sulm me predhë i ushtrisë ruse gjatë një operacioni evakuimi në Irpin, një lagje në perëndim të Kievit. Kryebashkiaku...

Ministria e Brendshme e Ukrainës bën bilancin: Janë vrarë 352 civilë, mes tyre 16 fëmijë

Ministria e Brendshme e Ukrainës ka njoftuar se deri më tani nga sulmet ruse janë vrarë 352 civilë, mes të cilëve edhe 16 fëmijë. Ndërkohë,...

Lajmet e fundit