Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

CIA

CIA në ndihmë të rusëve, tregon se si mund t’i kontaktojnë pa e kuptuar Vladimir Putin

 CIA thotë se rusët që nuk mbështesin sulmin e Presidentit Vladimir Putin ndaj Ukrainës mund të jenë duke u përpjekur për t'u vënë në...

Presidenti i Çekisë sulmon CIA-n: Fillimisht Iraku, më pas Afganistani dhe tani sulmet ruse, po filloj të dyshoj në cilësinë e burimeve të tyre

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman, i cili njihet për bindjet e tij pro-ruse, ka sulmuar CIA-n për raportimet se Rusia do të sulmonte Ukrainën. Ai...

“Edhe macet e lagjes time e dinë që ka bërë korrupsion”, Ngjela: Berisha rrezikon të arrestohet nga SPAK! Provat janë marrë nga CIA dhe...

Avokati Spartak Ngjela është shprehur se ish-kryeministri Sali Berisha rrezikon që të arrestohet nëse provat për korrupsion që SHBA disponon do të çohen në...

Drejtori i CIA-s në Moskë për marrëdhëniet Rusi-SHBA

Drejtori i CIA-s, William Burns, po zhvillon një vizitë të rrallë në Moskë për të diskutuar marrëdhëniet SHBA-Rusi.Vizita është ndër përpjekjet e fundit të...

Evakuime të fshehta dhe prishje të planifikuara: Si e la CIA bazën e saj të fundit në Afganistan

Një hetim i “nytimes” tregon se si një kompleks sekret në verilindje të Kabulit, vendi i quajtur  “Gropa e Kripës”, ku CIA më parë...

Raporti shqetësues i CIA-s: Shqipëria rrezikohet nga 65 organizata terroriste, mes tyre ISIS dhe Garda Revolucionare Islamike e Iranit

Agjencia e Inteligjencës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (CIA) ka nxjerrë një raport shqetësues përsa i përket sigurisë në vendin tonë, në të...

Drejtori i CIA takim të fshehtë me udhëheqësin taleban në Kabul, çfarë u diskutua

Drejtori i CIA -s William Burns ka zhvillur një takim të fshehtë ditën e djeshme me udhëheqësin taleban Mullah Abdul Ghani Baradar në Kabul. Mediat...

E vërteta është atje…, CIA publikon për herë të parë dokumentet për UFO-t

E vërteta është atje. Epo, mbase. Mijëra dokumente nga CIA mbi objektet e panjohura fluturuese u publikuan këtë javë të cilat përfshijnë të gjitha...

Joe Biden nominon drejtorin e ri të CIA-s në SHBA, ja kush është ish-diplomati i respektuar

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së Joe Biden të hënën do të nominojë William Burns si drejtor i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (FBI) ...

Deklasifikimi i fotove satelitore të CIA-s, shikoni rritjen tej çdo imagjinate të Durrësit përgjatë 50 viteve

Ky është ndryshimi i qytetit bregdetar të Durrësit në 50 vite. Fotot satelitore të deklasifikuara nga CIA i publikon zv.ministri Artan...

Lajmet e fundit