Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

Christiane Hohmann

Ambasadorja e BE Christiane Hohmann takohet me Glover: Me rëndësi, gara elektorale në përputhje me standardet ndërkombëtare

Ambasadorja e BE-së në Shqipëri Christiane Hohmann ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Audrey Glover, shefen e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve...

 Ambasadorja e BE: Ja shqetësimi që kemi për amnistinë fiskale dhe pasaportat e arta

Ambasadorja e Bashkimit Europian Christiane Hohmann ka folur për here të parë në Euronews Albania lidhur me amnistinë fiskale dhe pasaportat e arta. Në një...

A do ketë sanksione nga BE për zyrtarë dhe ish-zyrtarë të korruptuar? Flet ambasadorja Hohmann

Zërave se shumë shpejt Bashkimi Europian do ndjekë të njëjtën politikë si SHBA dhe Britania për non gratat e sanksionet për zyrtarët e korruptuar,...

Ambasadorja e BE takohet me Altin Dumanin, Hohmann: Mbështesim një SPAK të pavarur dhe efektiv!

Ambsadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann ka zhvilluar një takim sot me kreun e SPAK, Altin Dumani. Diplomatja thotë se BE mbështet...

Ambasadorja Hohmann: SPAK të vazhdojë luftën kundër korrupsionit, të godasë nivelet e larta

Christiane Hohmann, kryetare e Delegacionit të BE-së në Shqipëri, ka folur për DË për progresin dhe sfidat e Shqipërisë në përshpejtimin e ritmeve të...

Ambasadorja e BE: Përshëndesim zgjedhjen e Altin Dumanit si kreu i ri i SPAK!

Ambasadorja e delegacionit të BE në Shqipëri, Christiane Hohmann ka përshëndetur zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK. Diplomatja europiane thotë në një reagim...

Tre vite nga tërmeti, ambasadorja Hohmann: Bashkimi Europian është këtu, të ndihmojë Shqipërinë të ndërtojë të ardhmen

Ambasadorja e BE në Tiranë, Christiane Hohmann ka përkujtuar sot tërmetin tragjik që goditi vendin tonë dhe la pas 51 viktima. Përmes një video-mesazhi,...

Ambasadorja e BE në Tiranë, Hohmann: Ja përse u tërhoqëm nga granti 28 milionë euro për Portin e Durrësit

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri, Christiane Hohmann, ka inspektuar sot zonat e përmbytura në Shkodër, duke u shprehur se BE është këtu të...

Raporti i KE, ambasadorja e BE-së: Amnistia fiskale rrezikon integrimin, SPAK të vazhdojë detyrën

Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Christiane Hohmann, gjatë fjalës së saj për progres raportin e Shqipërisë ka thënë se vendi ka bërë...

Rruga drejt BE, ambasadorja Hohmann: Ekspertët nga Shqipëria janë të përgatitur, nuk do të ketë rrugë të shkurtër

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann, sa i përket hapjes së negociatave për Shqipërinë, është shprehur se ekspertët shqiptarë janë të përgatitur...

Lajmet e fundit