Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

Charlie Hebdo

Konflikti Izrael – Palestinë, provokon “Charlie Hebdo”: Më në fund e gjetëm jetën e mëparshme në botën tjetër

Prej ditësh Izrali dhe Palestina po përballen në një konflikt të armatosur, ku të dyja palët kanë përdorur edhe raketat në drejtim të njëra...

Revista Charlie Hebdo e satirizoi, reagon Erdogan: Të pafytyrë, s’më dhimbset vetja, por Profeti

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan, u bë pjesë e revistës franceze “Charlie Hebdo”, me një karikaturë të sikletshme. Gjatë një fjalimi...

Revista Charlie Hebdo tallet keq me presidentin Erdogan, i dedikon karikaturë të ‘sikletshme‘

Franca dhe Turqia janë në kulmin e marrëdhënieve të tyre të këqija diplomatike, teksa replikat në distancë mes dy liderëve politikë vijojnë të prodhojnë...

Bashkësia Islame e Kosovës reagon ndaj publikimit të karikaturave të revistës Charlie Hebdo

Bashkësia Islame e Kosovës reagoi të hënën kundër ambasadorit të Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi, pasi që ai shpërndau një artikull të gazetës franceze...

Provokon sërish Charlie Hebdo, kjo karikaturë ngjall shumë reagime

Shumë komente ka sjelle në rrjetet sociale karikatura e re e revistës satirike franceze Charlie Hebdo. Revista është nga me të famshmet në botë...

Provokimi i “Charlie Hebdo”, vogëlushi Aylan do bëhej përdhunues kur të rritej

Revista satirike “Charile Hebdo” është vënë sërish në qendër të kritikave pas karikaturës së publikuar për vogëlushin Aylan Kurdi, i cili u mbyt pasi...

Lajmet e fundit