Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

CHARLES michel

“Je diktator”, Erdogan i kthehet me të njejtën monedhë kryeministrit italian: Je arrogant dhe…

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e ka quajtur “plotësisht arrogant dhe vulgar” kryeministrin italian Mario Draghi, i cili e quajti atë më herët një...

Presidenti i Këshillit Europian: Të gjithë do e ndihmojmë Shqipërinë, jam i sigurt se konferenca do ketë sukses

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, gjatë fjalës së tij në Konferencën e Donatorëve, pohoi se të gjithë anëtarët e Këshillit të Europës, por...

Rama pret në Pallatin e Brigadave Presidentin e Këshillit Europian Charles Michel

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim në Pallatin e Brigadave me Presidentin e Këshillit Europian Charles Michel. Ky takim do...

Presidenti i Këshillit Evropian do të vijë në Shqipëri, zbulohet qëllimi i vizitës

Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel pritet të vizitojë Shqipërinë në datën 24 janar. Më tej mësohet se ai do të...

Kryeministri belg zgjidhet president i Këshillit Europian, ministrja gjermane propozohet për…

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel është zgjedhur presidenti i ri i Këshillit Europian. Lajmin e bën me dije presidenti aktual i...

Dorëhiqet kryeministri i Belgjikës Charles Michel

Kryeministri i Belgjikës Charles Michel ka njoftuar dorëheqjen gjatë një fjalimi në parlament. Dorëheqja e Michel vjen pas mosmarrëveshjeve me partnerët...

Vendimi në qershor, kryeministri belg jep lajmin e mirë për çeljen e negociatave me BE

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel ka lënë të kuptphet se vendi i tij do të votojë pro çeljes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin...

Mbërrin në Shqipëri zyrtari i lartë BELG, pritet në një ceremoni zyrtare nga Rama (VIDEO)

Ka mbërritur vetëm pak minuta në parë në Tiranë kryeministri i Belgjikës Charles Michel. Michel është pritur me nderime shtetërore nga...

Lajmet e fundit