Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

charles mcgonigal

Mbyllet informacioni për “McGonigal”, Prokuroria amerikane kërkon që materialet e gjyqit të mos jenë publike

Prokuroria e Distriktit te Columbias në Amerikë ka kërkuar në gjykatë që materialet dhe dokumentet e tjera që do të shqyrtohen në gjyqin ndaj...

“Më gjeti në mes të Tiranës”, Artan Hoxha foto me “Personin A”: Kush bëhet gati për t’u arrestuar, më dorëzon disa “sekrete”

Gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha ka publikuar mbrëmjen e sotme një foto me ish-agjentin e inteligjencës shqiptare, shqiptaro-amerikanin Agron Neza që përmendet...

Agjenti i FBI: McGonigal kishte fuqi të hartonte dosje për “Non Grata”

Agjenti i FBI, Peter Lapp shprehet se ish-agjenti Charles McGonigal kishte fuqi të hartonte dosje për “Non Grata”, Ai tha se McGonigal nuk kishte fuqi...

“E kishte mik të mirë”, ish-e dashura e McGonigal jep detaje për takimin e tij me Ramën: Flisnin bashkë në telefon

Allison Guerriero, ish- e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles McGonigal, ka dhënë detaje lidhur me takimin e tij me kryeministrin Edi Rama. Ajo...

PD dorëzon kërkesën në Kuvend: Edi Rama do vijë si çeço në Komisionin Hetimor! Të japë detaje për McGonigal

Nënkryetari i PD Luçiano Boçi ka njoftuar këtë të premte dorëzimin në Kuvend të kërkesës së opozitës për ngritjen e një Komisioni Hetimor për...

Kongresi Amerikan nis hetimet për “McGonigal”, i kërkon “llogari” FBI-së për ish-drejtorin e lidhur me oligarkun rus dhe Shqipërinë

Komiteti Gjyqësor i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA, po heton ish-agjentin special të FBI-së, Charles McGonigal, i cili u akuzua javën e kaluar për...

Pse keni heshtur? Rama i përgjigjet Grida Dumës: McGonigal më erdhi vetë në zyrë, Agron Nezën ma prezantoi si mikun e tij! FBI nuk...

Kryeministri Edi Rama është shprehur mbrëmjen e sotme se ish-drejtori i FBI-së i arrestuar në Amerikë, ka shkuar në zyrën e tij për takim...

Del një foto e McGonigal me Enri Cenon, ish-zyrtari i FBI-së i qeshur krah sekretarit të marrëdhënieve me jashtë në PD-në e Berishës

Agjenti i FBI i arrestuar pak kohë më parë në vendin e tij për shkelje të ligjit me mosdeklarimin e udhëtimeve, takimeve, për mosdeklarim...

“Të japë llogari për aferën me McGonigal”, Noka-Ramës: Jep dorëheqje nesër para shqiptarëve!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike,  Flamur Noka ka kërkuar që kryeministri Edi Rama të japë dorëhiqjen nesër para shqiptarëve. Deputeti i PD thotë se...

Sali Berisha mbledh deputetët e PD: Yuri Kim, një “McGonigal” me fustan! Me Ramën dhe Bashën po veprojnë me “kodin e heshtjes”

Kryedemokrati Sali Berisha ka mbledhur këtë të mërkurë në seli deputetët e kësaj force politike. Ai ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për lidhje dhe...

Lajmet e fundit