Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

çeshtja McGonigal

“Rama tentoi ekzekutimin e opozitës përmes McGonigal”, Agron Shehaj tregon përse deputetët e PD bllokuan dy herë foltoren në Kuvend

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj, ka folur mbrëmjen e sotme për çështjen McGonigal dhe pasojat që kjo ka sjellë në politikën shqiptare. Ai deklaroi...

“Rama e ka shumë frikë Parlamentin”, Bamir Topi për çështjen e McGonigal: Mungesa e transparencës ngre më shumë dyshime

Ish-presidenti Bamir Topi ka folur në lidhje me debatin që ka “ndezur” politikën shqiptare që është çështja e McGonigal dhe përfshirja në skandal e...

“Jep dorëheqjen, hapi rrugë drejtësisë amerikane”, Bardhi i drejtohet Ramës: Herët a vonë do i vuash pasojat, bëhu gati!

Deputeti i Partisë Demokrtaike, Gazment Bardhi ka bërë një reagim të gjatë në lidhje me çështjen McGonigal-Rama, pas përfundimt të seancës parlamentare. Bardhi thotë se...

“E keni takuar McGonigal?” Deputeti i PD e pyet, përgjigjet Niko Peleshi

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka qenë i pranishëm ditën e sotme në Komisionin e Sigurisë ku një ndër temat e cila nuk u...

“Duhet të thirren institucionet”, Salianji te “Siguria”: Duhet të jepet llogari për çështjen e McGonigal dhe sqarime për çmontimin e kamerave

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka kërkuar që në Komisionin e Sigurisë të diskutohet për çështjen e shumëpërfolur të McGonigal, si dhe për...

“Rama është kapur me presh në duar”, paralajmëron Noka: Shqipëria s’ka paqe deri sa të largohet armiku i Shqipërisë

Sekretari i Përgjithshëm i PD Flamur Noka, ka folur për çështjen e McGonigal, teksa ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai u shpreh se...

Lajmet e fundit