Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

ceshtja e detit

Edmond Panariti flet për “Detin”: Ministri grek është keqinformuar, Rama i kërkoi Metës të jetë vetë në krye të negociatave

Shefi i kabinetit të Presidentit, Edmond Panariti, komentoi deklaratat e ministrit të jashtëm grek Nikos Dendias për çështjen e detit. Panariti është i mendimit...

Konflikti me Greqinë për kufirin detar, Shqipëria zgjedh kompaninë britanike për gjyqin në Hagë

Shqipëria ka kontraktuar një kompani britanike për t'i përfaqësuar në Hagë ku do të përballen me Greqinë për mosmarrëveshjen e kufirit detar. Kështu ka konfirmuar...

Gazetarja greke e pyet për marrëdhënien me Turqinë, Edi Rama e vë në siklet: Je xheloze? (Deklarata për ligjin e luftës dhe detin)

Kryeministri Edi Rama është duke marrë pjesë aktualisht në Forumin ekonomik që mbahet në Maqedoninë e Veriut. Fokusi kryesor është e ardhmja europiane e...

Çështja e detit me Greqinë, ministrja Xhaçka tregon si po përgatitet Shqipëria për Hagën

“Mosmarrëveshjet e lindura mes Shqipërisë dhe Greqisë për delimitimin e hapësirës detare do t’i zgjidhim në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës,” – kështu u shpreh...

‘Çështja e detit në Hagë’, Koloneli Pashaj: Vendim i gabuar, Berisha vijon të jetë ende me mendimin se…

Koloneli, Myslim Pashaj mendon se vendimi i kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Jashtëm grek Nikos Dendias për ta çuar çështjen në Gjykatën e Hagës...

Çështja e detit në Hagë, Fuga i shqetësuar: Po nëse vendimi jepet kundër nesh…

Akademiku Artan Fuga ka reaguar pas lajmit të bërë publik nga kryeministri Edi Rama, se Shqipëria dhe Greqia kanë rënë dakord që çështjen e...

Çështja e detit, flet ish-ministri: Ja pse pala shqiptare kursen deklaratat

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo, i ftuar në News 24 komentoi  çështjen e kufirit detar me Greqinë, dhe u shpreh optimist në lidhje me...

Çështja e detit, flet Bushati: Grekët e quajnë të vdekur marrëveshjen e 2009-s, jemi drejt përfundimit të…

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati i ftuar, në emisionin “Përballë” në TVSH, është duke folur për marrëveshjen me Greqinë, dhe...

Bisedimet me Greqinë, Bushati: Ky është demokrati i vetëm që e ka kuptuar çështjen e detit

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati nga foltorJa e Kuvendit foli për bisedimet me Greqinë. Ndër të tjera Bushati u shpreh se opozita...

Lajmet e fundit