Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

ceremonia

Arian Çani: Edi Rama iku nga ceremonia para 2 orësh, sapo atje shkoi Yuri Kim

Gazetari dhe analisti Arian Çani është shprehur mbrëmjen për garën për kreun e SPAK dhe marrëdhënies që pretendohet së është krisur mes Ramës dhe...

Ceremonia për Bujar Nishanit, flet Berisha: Të bekuar që patëm një mik si ai, një shtetar që e nderoi kombin si pakkush

Ish-kryeministri Sali Berisha në fjalën e tij në ceremoninë përkujtimore, në ditën e lindjes së Bujar Nishanit, tha se vendi ishte i bekuar që...

Administrata urdhërohet të dalë në rrugë? Mesazhi para ceremonisë së Ramës për Florian Markun (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" do të zhvillohet një ceremoni nderimi për kampionin e boksit Florian Marku....

U nda nga jeta në Berlin, trupi i ish-Presidentit Bujar Nishani do të mbërrijë të martën në Tiranë

Trupi i ish-Presidentit të Republikës, Bujar Nishani pritet të mbërrijë në Shqipëri të martën e javës së ardhshme. Pas vdekjes së tij, ditën e shtunë...

Si asnjëherë më parë, “Gruaja e Hekurt” përlotet në ceremoninë e lamtumirës, Merkel jep porosinë e saj të fundit

Zyrtarish Angela Merkel nuk është më kancelare e Gjermanisë. Gjatë ceremonisë së mbajtur të lamtumirës ajo është parë e emocionuar dhe e përlotur. Në këtë...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake...

U “përjashtuan” nga ceremonia në Vlorë, reagon Bujar Leskaj në emër të deputetëve të PD: Ne duhet të jemi të gjithë bashkë, besoj se...

Paraditen e sotme në qytetin e Vlorës, kryeministri Rama, Presidenti Meta dhe disa politikanë të tjerë kanë marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së...

Yuri Kim si rrallëherë/ Me fustan të zi e buzë të kuqe, ambasadorja shfaqet e kuruar deri në detaj në ceremoninë e rëndësishme

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim së bashku me ministren e Jashtme Olta Xhaçka, ministrin e Mbrojtjes, Niko Peleshi dhe shumë të ftuar të tjerë kanë...

Ceremonia zyrtare në Pallatin e Brigadave, Edi Rama pret Kancelaren gjermane Angela Merkel

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbërritur në Pallatin e Brigadave. Ajo është pritur nga vetë kryeministri shqiptar Edi Rama, me të cilin ka zgjedhur...

Basha me kostum me kollare e lule, Aurela me vello të bardhë, pas 15 vitesh dalin fotot e rralla nga ceremonia e dasmës së...

Publikohen pamje të rralla nga ceremonia e dasmës së kreut demokrat Lulzim Basha me bashëshorten e tij Aurela Basha 15 vite më parë. ...

Lajmet e fundit