Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

censusi

Anulohet regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut, censusi do të nisë në shtator

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaevit dhe Hrisitjan Mickoskit kanë rënë dakord që të shtyjnë regjistrimin e popullsisë për në shtator. “Regjistruesit gjatë periudhës...

Edi Rama u bën thirrje shqiptarëve që të regjistrohen: Pa ne, nuk ka shtet të Maqedonisë!

Kryeministri Edi Rama u bën thirrje shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut, kudo ku jetojnë, që të regjistrohen në censusin e popullsisë që zhvillohet në...

Ministrja Xhaçka krah Grubit, u bën thirrje shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut që të regjistrohen ne censusin e popullsisë

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me zëvëndës kryeministrin e parë të Maqedonisë së Veriut, Artan Gubi. Xhaçka u...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, arrihet censusi në balotazhin mes dy kandidatëve

Komisioni Shtetëror Zgjedhor në Maqedoninë Veriore njoftoi pak më parë se zyrtarisht është arritur censusi në raundin e dytë të zgjedhjeve për president të...

Zaev: Nëse nuk ka census për presidencialet do të mendojmë zgjedhje të parakohshme

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka deklaruar sot se do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare nëse nuk fiton kandidati Stevo Pendarovski...

Nisin përgatitjet për censusin e vitit 2020

Regjistrimi i ri i popullsisë së Shqipërisë do të kryhet në vitin 2020. Kanë nisur tashmë përgatitjet për censusin e 2020-ës...

Lajmet e fundit