Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

celja e negociatave

Çelja e negociatave, Bashkimi Europian: Festojmë sot me qytetarët shqiptarë dhe miqtë amerikanë në sheshin Skënderbej

Një koncert muzikor do të mbahet sot në sheshin Skënderbej në Tiranë, në kuadër të çeljes së negociatave me Bashkimin Europian si dhe 100...

Presidenti bullgar refuzon ftesën e Macron, s’pranon të ulet në negociata për Maqedoninë e Veriut

Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev ka refuzuar ftesën e homologut francez Emmanuel Macron për të negociuar lidhur me bllokimin e integrimit në BE të...

David McAllister: Nuk ka kohë për të humbur për çeljen e negociatave, Shqipëria i ka përmbushur kushtet për anëtarësimin në BE

Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian, David McAllister, është shprehur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kanë përmbushur kushtet...

Çelja e negociatave për Shqipërinë dhe RMV, presidenti i Bullgarisë: Ja kur do të japim dritën jeshile

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, ka treguar se kur do të heqin veton ndaj Maqedonisë së Veriut. Në një deklaratë për mediat, Radev, tha se...

Hapet rruga për Shqipërinë? Kryeministri bullgar: Mosmarrëveshjet me Maqedoninë e Veriut të mos shkojnë në BE

Mosmarrëveshjet mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut kanë penguar edhe Shqipërinë për çeljene  engociatave me BE dhe mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare, por...

Gjermania thirrje vendeve të BE-së: Miratoni hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Në prag të ministerialit të BE-së, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i jep çmim kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe bën...

Plani francez për zgjerimin, Gjermania: Të mos vonohet çelja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Në prag të takimit të ministrave të jashtëm të BE-së, të martën në Bruksel, qeveria gjermane ka reaguar ndaj propozimit të Francës për strategjinë...

Deputetja bën parashikimin e zymtë: Danimarka mbetet tepër skeptike, nuk dihet çfarë do të ndodhë me Shqipërinë

Deputetja opoziatare Rudina Hajdari ngre dyshime për fatin e çeljes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian, për shkak të skepticizmit sipas saj të...

Paralajmërimi i Donald Tusk: Negociatat për anëtarësim mund të shtyhen, jo të gjitha shtetet janë të gatshme

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian duket se do të shtyjnë fillimin e bisedimeve të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pavarësisht paralajmërimeve se vonesat...

A do shtyhet vendimi përfundimtar për çeljen e negociatave në shtator? Mogherini: Në Shqipëri ka krizë, por është bërë punë

Komisioni Europian rekomandoi sot çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.   Ndërkohë, shefja e politikës së jashtme në...

Lajmet e fundit