Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

celibashi

Financimi i partive politike, Celibashi: Do mbikëqyrim veprimtarinë e institucioneve dhe funksionarëve publike! Nga kryeministri tek nëpunësi i thjeshtë mos thonë që…

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirian Celibashi, ka diskutuar në lidhje me financimin e partive politike, teksa theksoi se ligji për këto financime duhet të...

Tabaku flet pas takimit me ambasadoren Kim në KQZ: Të qëndrojmë larg çdo influence të mundshme, qoftë nga Rusia apo Irani

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka thënë se partitë politike në vend duhet të qëndrojnë larg çdo influence të mundshme. Pas takimit me ambasadoren...

DETAJE / Takimi për financimin e partive nga Rusia, ambasadores Kim dhe Celibashit i bashkohet Gjiknuri, Kryemadhi e Tabaku

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kreun e KQZ, Ilirjan Celibashi dhe krerët e disa forcave politike...

Ambasadorja Kim mbërrin në KQZ, takim me Celibashin

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka mbërritur pak çaste më parë në ambientet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Kim po zhvillon një takim...

Zgjedhjet e 6 marsit, Celibashi: Rezultati brenda 48 orëve, votimi elektronik në Vorë i sigurt

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka testuar sot pajisjet e identifikimit elektronik në Vorë, ku qytetarët do të votojnë përmes identifikimit biometrik në zgjedhjet e...

HAKERAT sulmojnë KQZ-në, Celibashi: Kemi probleme me raportimin e informacionit

Aplikacioni i KQZ-së për raportimin e pjesëmarrjes në çdo Qendër Votimi është sulmuar, dyshohet nga persona të paidentifikuar. Lajmin e ka bërë me dije kreu...

Përplasjet për fletën e votimit, Celibashi “me sytë nga KAS”: Të mos humbim kohë

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi, ka thënë sot se KAS duhet të vendosë sa më parë për fletën e votimit për zgjedhjet e 25 prillit, në...

Socialistët padisin në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS, rrëzoi Celibashin dhe lejoi 61 kandidatë më tepër në listat e PD-së, për 25 prillin

Përfaqësues të Partisë Socialiste padisin në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS (Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve), i cili dje rrëzoi vendimin e kryekomisionerit Ilirjan...

“Verifikimi elektronik për herë të parë në Shqipëri”, Celibashi: Pajisja verifikon dhe pengon votimin e dyfishtë

Kreu i Komisioner Shtetëror të Zgjedhjeve (KQZ) Ilirjan Celibashi thotë se për herë të parë në Shqipëri do të zbatohet votimi elektronik në zgjedhjet...

Celibashi pranon ekzistencën e parave të pista: Marrëdhënia e partive politike me paratë, jo transparente

Ilirjan Celibashi, kryekomisioneri i KQZ-së, tha për emisionin “Me pak fjalë”, në Euronews Albania se i takon KQZ-së të mundësojë votimin për emigrantët shqiptarë....


Lajmet e fundit

Telegraf

Standard

Dita

Gazeta Shqiptare

Fjala