Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

Cekia

Propozimi i Çekisë për rikthimin e vizave, reagon PL: Rama po vë në rrezik lëvizjen e lirë të qytetarëve

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, ka reaguar pas lajmit se Çekia ka propozuar rikthimin e vizave për Shqipërinë. Përmes një psotimi...

Çekia paralajmëroi rikthimin e regjimit të vizave, Çuçi thërret në takim ambasadorin serb: Të ndalojmë fluksin migrator

Pas paralajmërimit të Çekisë se do kërkojë rikthimin e regjimit të vizave për Shqipërinë dhe Serbinë, vende që shërbejnë si pikë kalimi nga emigrantët...

Çekia po diskuton pezullimin e lëvizjes së lirë për Ballkanin Perëndimor

Republika Çeke po diskuton mundësinë e pezullimit të lëvizjes së lirë për vendet e Ballkanit Perëndimor, për shkak të fluksit të emigrantëve. Presidenca çeke thotë...

“Çekia ju ka mbështetur gjithmonë”, kryeministri çek: I uroj anëtarësim të shpejtë Shqipërisë në familjen e madhe

Kryeministri çek Petr Fiala, ka mbështetur anëtarësimin e vendeve të Ballakanit në Perëndimor. Gjatë fjalës së tij në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama,...

Çekia merr presidencën e Këshillit të BE, prioritet edhe Ballkani Perëndimor

Nga dita e sotme, 1 korrik, Republika Çeke mori presidencën e Këshillit të Bashkimit Europian. Çekia do të kryesojë këshillin për 6 muajt e...

FOTO: Mbërritën nga Holanda dhe Çekia tre helikopterë për shuarjen e flakëve

Kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit 3 helikopterë, nga Holanda dhe Çekia, pjesë e mbështetjes që dy vendet po I japin Shqipërisë, në kuadër...

“Pasaportën dhe çantën në krah”, Çekia heq kufizimet për qytetarët shqiptarë

Një tjetër shtet heq kufizimet e Covid për shtetasit shqiptarë. Bëhet fjalë për Çekinë, ku duke filluar nga sot, ky shtet heq të gjitha...

EURO 2020/ Hollanda jashtë Europianit, surpriza që mban emrin “Çeki” ndeshet në çerekfinale me Danimarkën

Shumë pak e kishin menduar, por Hollanda është jashtë Europianit që në ndeshjen e 1/8. Republika Çeke ka arritur të fitojë me rezultatin 0-2...

Çekia goditet nga tornadoja shkatërruese, qindra të plagosur dhe të zhdukur nën rrënoja

Një tornado shkatërruese ka përfshirë disa fshatra në Republikën Çeke.  Sipas mediave të huaja mësohet se deri tani tre persona kanë humbur jetën dhe...

EURO 2020/ Humbje “e ëmbël” për Çekinë, Kroacia “gjunjëzon” Skocinë dhe vazhdon rrugëtimin

Anglia ka mposhtur Çekinë me rezultatin 0-1 në ndeshjen e tretë në grupin D, duke marrë vendin e parë në këtë grup.Ka mjaftuar goli...

Lajmet e fundit