Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

Ceki

Gripi i shpendëve, Çekia asgjëson 750.000 pula

Autoritetet çeke thanë se një fermë ka urdhëruar asgjësimin e 750.000 pulave, 15 për qind të totalit të pulave në gjithë shtetin,  teksa Evropa...

Aktivistë çekë në mbështetje të Kosovës, protestojnë para Ambasadës së Serbisë në Pragë

Aktivistë çekë sot kanë protestuar para Ambasadës së Serbisë në Pragë, duke e mbështetur Kosovën sa u përket tensioneve midis dy vendeve të Ballkanit. “Kosova...

Në mes të luftës, kryeministri i Polonisë, Çekisë dhe Sllovenisë shkojnë në Kiev, do të takohen me Zelenskyn

Kryeministrat e Polonisë, Republikës Çeke dhe Sllovenisë do të udhëtojnë të gjithë në Kiev. Tre kryeministrat do të takohen me presidentin Volodymyr Zelensky, ndërkohë që...

Humbi zgjedhjet, jep dorëheqjen kryeministri i Çekisë Andrej Babis

Kryeministri i Çekisë Andrej Babis dhe qeveria e tij kanë dhënë dorëheqje pas zgjedhjeve parlamentare të muajit të kaluar, transmeton Anadolu Agency (AA).Babis bëri...

Presidenti çek shtrohet në spital, mund të ndikojë në formimin e qeverisë së re

Presidenti çek Milos Zeman u dërgua me urgjencë në spital të dielën, një ditë pasi vendi mbajti zgjedhjet parlamentare në të cilat partia e...

Një ditë pas diskutimeve për qeverinë e re, presidenti çek dërgohet me urgjencë në kujdes intensiv

Presidenti i Çekisë Miloš Zeman është dërguar me urgjencë në spital për shkak të shqetësimeve shëndetësore, vetëm një ditë pas fjalimit të tij për...

EURO 2020/ Danimarka ëndërron, mposht Çekinë dhe siguron gjysmëfinalen e Uemblit

Danimarka është gjysmëfinalistja e tretë e Kampionatit Europian, pasi arriti të mposhtë Çekinë me rezultatin 2-1.Një ndeshje e luftuar deri në fund ajo e...

Përsëritet në Çeki rasti i Xhorxh Flojd, reagon KE për të riun që vdiq pas arrestimit të dhunshëm: Hetoni ngjarjen menjëherë!

Një rast i ngjashëm me atë të George Floyd, që ndodhi para një viti në SHBA, është përsëritur në qytetin Teplica në Çeki para...

Basha takohet me ministrat e Jashtëm të Austrisë, Çekisë dhe Sllovenisë: Integrimi në BE, interesi më i madh për vendin dhe për të përmirësuar...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua ditën e sotme me ministrat e jashtëm të Austrisë, Çekisë dhe Sllovenisë, vend i cili merr dhe...

Çekia i kërkon Këshillit Europian të dënojë përfshirjen e Rusisë në shpërthimin e vitit 2014 në depon e armëve

Kryeministri i Çekisë, Andrej Babis, ka kërkuar nga Këshilli Europian që të dënojë ëprfshirjen e Rusisë në shpërthimin e depos së armëve në vitin...

Lajmet e fundit