Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

Çeki

Për herë të parë, Çekia hap konsullatën për Jugun e Shqipërisë në Sarandë

Republika e Çekisë ka hapur një Konsullatë për Jugun e Shqipërisë në Sarandë. Kjo është hera e parë që në Sarandë hapet një konsullatë...

Një tjetër shtet i zonës “Shengen” vendos masa për të pavaksinuarit nga Shqipëria

Çekia është shteti i radhës që ka shtrënguar masat anti-Covid për udhëtarët e pavaksinuar që vijnë nga Shqipëria. Kjo vlen edhe për vende të...

Përplasen dy trena pasagjerësh në Çeki, humbin jetën 3 persona, 7 të tjerë në gjendje kritike

Dy trena pasagjerësh u përplasën në jugperëndim të Republikës Çeke këtë të mërkurë, duke lënë të vdekur tre persona dhe dhjetëra pasagjerë të plagosur,...

Lajmet e fundit