Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Carlo Bollino

Paketa Antishpifje, Carlo Bollino: Qëllimi i Ramës është të zbulojë pronarët e portaleve

Botuesi i njohur italian, pronar i Report Tv e Shqiptarja.com, Carlo Bollino, ka folur sot në emisionin “Real Story” për paketën Antishpifje të propozuar nga...

Sekuestrohen PASURITË mbi 150 mln Euro të ish-pronarit të Carlo Bollinos dhe Gazetës Shqiptare, lidhje me MAFIEN

Sekuestrohen pasuritë e pronarit të “Gazzetta di Mezzogiorno” në Itali Mario Ciancio Sanfilippo. Ciancio, siç e njohin edhe në Shqipëri, është...

Shqiptarët të paguajnë edhe për TV private, analisti shpërthen ndaj pronarëve të medias: Shfrytëzoni para publike, varrosni të vërtetat, vini gjoba, fitoni tendera, lartësoni...

Por, problemi nuk është aq tek alibitë që ata përdorin, sesa tek akti që po përgatiten të kryejnë. Ky akt, me mbështetjen dhe...

Carlo Bollino shkruan për Saimir Tahirin: Po përhapet basti nëse do arrestohet apo jo, ja rreziku më i madh për të

Botuesi i njohur italian, pronar i Report Tv e Shqiptarja.com, Carlo Bollino, publikon sot një analizë për rastin e Saimir Tahirit, ish-ministrit të Brendshëm...

Para dhe Pushtet, media e Carlo Bollinos sulmon ABACUS: S’keni resurse! Kompania: Kur do ti, jemi të mirë!

“Kur do Carlo, ne jemi të mirë, ndërsa kur nuk do jemi të këqinj”, thonë ekspertët pranë ABACUS ndërsa sjellin në vëmendje video-kronikën...

Çështja Tahiri, Carlo Bollino: Provat e Prokurorisë janë të sikletshme… (KOMENTI I PLOTË)

Nga Carlo Bollino Debati rreth kërkesës për arrestimin e ish-ministrit Saimir Tahiri nga ana e Prokurorisë së Përgjithshme për çështjen Habilaj po...

Shkëlzen Berisha përgatit padi penale ndaj televizionit të Bollinos: Me afrimin e zgjedhjeve shtojnë shpifjet ndaj familjes time

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka njoftuar se do të ngrejë një padi penale ndaj televizionit Report Tv, i drejtuar nga Carlo...

Carlo Bollino sulmon Frangajn dhe Rakipin, Shkullakut refuzon t’i përmendi emrin

Carlo Bollino i “Report Tv” ka sulmuar sot Aleksandër Frangajn e “Tv Klan”, Ylli Rakipin e “Të Paekspozuarit” dhe Armand Shkullakun e “Lapsi.al”, në...

Lajmet e fundit