Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

Call Center

Togat e zeza lënë në burg izraelitin e “RG Kapital” dhe administratorin, mashtruan 2 milionë shtetas të huaj nga”call centeri” në Tiranë

Gjykata e Tiranës lë në burg Rafael Genish, pronarin e call centerit "RG Kapital". Pas hekurave do të qëndrojë dhe administratori i këtij subjekti...

Policia Kriminale zbardh operacionin në “Call Center”: Kemi arrestuar pronarin e “RG Kapital” dhe 35 operatorë “forex”, janë mashtruar 2 milionë shtetas të huaj

Rafael Genish, pronar i kompanisë izraelite të call centerave "RG Kapital", është arrestuar nga Policia e Tiranës në kushtet e flagrancës, në kuadër të...

EMRI/ Ky është bosi izraelit i “call centerave”, Policia e Tiranës e akuzon për mashtrimin e 2400 personave nga Franca, Gjermania dhe Italia

Rafael Genish, pronari i një kompanie "Call Center" në Tiranë është prangosur në kushtet e flagrancës nga policia e Tiranës me akuzën e mashtrimit...

Operacion i madh i Policisë së Tiranës, shoqërohen mbi 60 operatorë call centerash dhe arrestohen 28, punonin për një izraelit

Më shumë se 60 perona janë shoqëruar në Policinë e Tiranë pas një aksioni për goditjen e veprimtarisë në fushën call centerave. Paraprakisht bëhet...

Mashtronin shtetasit e huaj dhe i vidhnin përmes Call Center-ave, arrestohet edhe një 21-vjeçare në Shkodër

Në kuadër të operacionit “North Forex” është arrestuar një 21-vjeçare, që akuzohet për mashtrim kompjuterik. Në pranga ka rënë shtetësja Alma Sokoli 21 vjeçe, banuese...

EMRAT E KOMPANIVE/ Investigimi: Skema e mashtrimeve të call centera-ve, vjedhin qytetarët e BE-së

Tre javë më parë BE dha alarmin se call center-at në Shqipëri po zhvatin qytetarët e tyre Prokuroria dhe policia shqiptare janë vënë në lëvizje...

Mashtrimi me Bitcoin nga Shqipëria, mediat greke japin alarmin: “Forex” u premton qytetarëve më shumë para sesa investimi i bërë, telefonatat që marrin me...

Mediat greke kanë ngritur alarmin në lidhje me mashtrimin që u bëhet qytetarëve, të cilët marrin telefonata nga Londra, ku u kërkohet të investojnë...

Skandali me Call Center-at, Artan Hoxha zbulon “trurin” që zhvaste qytetarët: I shpallur non grata në Shqipëri për…

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar “trurin” pas “Call Center”-ave që mashtronin qytetarët duke u marrë paratë me premtimin se do të fitonin miliona me...

Paralajmëron Artan Hoxha: Kujdes! Gjermanët janë vërdallë dhe më duket se po na numërojnë

SPAK po heton 13 kompani të Call Center-ave, në Shqipëri, të cilat dyshohet se kanë përfituar para duke mashtruar qytetarë të ndryshëm të Bashkimit...

Skandali i mashtrimit me Call Center-at, Braçe paralajmëron dhe publikon dokumentet: SHISH dhe Policia të japin llogari

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar për mashtrimet e Call center-ave, duke u shprehur se vjedhja përmes tyre është e dokumentuar që në vitin 2018. Në...

Lajmet e fundit