Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

bylykbashi

Bylykbashi: Me rëndësi reforma zgjedhore dhe ajo territoriale, të mos bëhen shpejt e shpejt për konsum politik

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi shprehet se reformat më prioritare që duhet të diskutohen në parlament janë ajo zgjedhore dhe territoriale. Në një shkrim...

Bylykbashi tregon modelin e ligjit ‘Rozato’: Bie teza e Ramës, Italia ka që në 1995 me koalicione të përbëra

Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik, Oerd Bylybashi ka treguar edhe njëherë modelin e ligjit Rozato që përdoret në Itali dhe lejon koalicionet e...

‘Votimi i nesërm varros integrimin europian’, Bylykbashi dhe Vasili: Shqiptarët e kanë të qartë, t’i bëjë listat si të dojë Rama por në zgjedhje...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi dhe nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, në një bashkëbisedim me gazetarët kanë shprehur qëndrimin e tyre kundër votimit...

Bardhi, Bylykbashi dhe Vasili dalin bashkë në konferencë: Tani që kërkuam hapje 100% të listave, Ramës i ka ikur gjuha, doli zbuluar

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi, bashkë me Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin e LSI kanë dalë në një konferencë për shtyp lidhur...

Lanë përgjysmë mbledhjen në rezidencën e Yuri Kim, Bylykbashi dhe Vasili shkojnë në selinë e PD për takim me Bashën

Mbledhja e Këshillit Politik në rezidencën e Yuri Kim është ndërprerë për të rifilluar pak më vonë. Ndërkaq, menjëherë përfaqësuesit e...

Bylykbashi i prerë për ‘Zgjedhoren’: Pa konsensus s’do vazhdojmë më tej! Mazhoranca të reflektojë (KUSHTI i panegociushëm)

Përfaqësuesi i opozitës në Tryezën e Reformës Zgjedhore Oerd Bylykbashi në përfundim të mbledhjes ka bërë të qartë se pa konsensus nuk do të...

‘Jemi në rrugë të mirë’, Bylykbashi dhe Vasili: Mbrojtja e votës së lirë është themelore, të respektohet kuota gjinore

Përfaqësuesit e opozitës së bashkuar në tryezën e Reformës Zgjedhore Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë folur në përfundim të takimit të radhës, ...

Bylykbashi dhe Vasili letër Gjiknurit dhe Hajdarit: Të mblidhemi të hënën për reformën, ta mbyllim sa më shpejt (E PLOTË)

Refoma zgjedhore, opozita kërkon përmbylljen e procesit dhe propozon të hënën për takim. “Deri tani asnjë kompromis, vetëm përpjekje nga PS për ta shkatërruar...

‘PD nuk heq dorë nga qeveria tranzitore’, Bylykbashi: Rama do t’i masakronte përfaqësuesit e PS nëse…

Partia Demokratike nuk heq dorë nga kërkesa për qeveri tranzitore. Ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi ka theksuar sot se ky është...

Reforma zgjedhore, Bylykbashi i përgjigjet Gjiknurit: Komisioni ka pak vlerë për ne! Nëse Rama guxon të bëjë reformë të njëanshme fatura bie…

Bashkëkryetari i Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi, ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes së sotme dhe thirrjes së Damian Gjiknurit i cili i kërkoi...

Lajmet e fundit