Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

buxheti

Gabimet e qeverisë dhe largimet nga puna, buxheti akumulon 33 mln euro detyrime nga vendimet e gjykatave

Arbitrariteti i qeverisë në marrëdhëniet kontraktore me të tretët dhe me punonjësit e saj po i kthen vendimet e gjykatave në një kosto të...

Nga Reforma Zgjedhore te ndryshimi i Buxhetit, Kuvendi miraton 4 çështje të rendit të ditës

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar katër çështje të rendit të ditës të kësaj të enjteje, mes të cilave ndryshimi i Buxhetit të vitit 2022,...

Ibrahimaj: Të ardhurat në buxhet për 7-mujorin, 326.7 miliardë lekë

Të ardhurat totale të mbledhura në buxhet për 7-mujorin e vitit 2022 u realizuan në masën 326.7 miliardë lekë ose 104 % të planit...

Grida Duma nxjerr shifrat: Buxheti për arsimin është ulur, qeveria bën gjithçka për të shkretuar vendin

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka thënë sot se situata e arsimit në vend është kritike. Në një postim në Facebook, Duma shkruan se...

Buxheti i rindërtimit shkon 350 milionë dollarë, ministri Ahmetaj: Janë shtuar fondet për bashkitë, për pallate, shkolla dhe kopshte

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, është shprehur këtë të mërkurë se buxheti i rindërtimit është rritur dhe bashkive u janë shpërndarë fonde shtesë, për...

Lajm i mirë për pensionistët, Ibrahimaj: Janë 668 mijë persona të cilët përfitojnë, do ketë fonde çdo vit për ta

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, ka thënë se ditën e sotme u miratua paketa prej të cilës do të përfitojnë 668 mijë...

“Buxheti 2022”, Meta: Nuk e dekretova sepse DËMTON fermerët dhe GODET prodhimin vendas

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me buxhetin e vitit 2022. Përmes një postimi në rrjetet sociale kreu i shtetit thotë se ky buxhet...

PD sulmon qeverinë: Refuzoi nismën tonë për të ulur TVSH-në e ushqimeve, 659 mijë individë janë sot në minimumin e jetesës

Në seancën e sotme plenare deputetët votuan buxhetin për vitin 2022, i cili u miratua vetëm me votat e mazhorancës, ndërsa opozita votoi kundër. Deputetët...

Buxheti 2022/ Ibrahimaj: Nxisim punësimin, do të përfitojnë 5 mijë individë

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Financave dhe Ekonomisë Delina Ibrahimaj, prezantuan paketën fiskale. Gjatë fjalës së saj Ibrahimaj ka thënë se buxheti 2022...

Rama prezanton buxhetin për rininë dhe fëmijët: Dy qendra të reja informatike në Vlorë dhe Shkodër, brenda mandatit do shtrihen në të gjitha bashkitë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme së bashku me ministren e Rinisë dhe Fëmijëve, Bora Muzhaqi kanë prezantuar buxhetin e vitit 2022. Rama bëri me...

Lajmet e fundit