Tirana
few clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
2.1kmh
20 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

butrinti

Betonizimi në Butrint, Vokshi thirrje Kumbaros: Shkele ligjin, UNESCO nuk ka dhënë asnjë leje ndërtimi

Një një deklaratë për shtyp nga selia e PD-së, deputetja Albana Vokshi akuzoi ministren e Kulturës Mirela Kumbaro për shkatërrimin që po i bëhet...

Reagon Vasili për Butrintin: Për shkollëpakun, qoftet dhe sufllaqet janë më me vlerë

Petrit Vasili, kryetar i grupit parlamentar të LSI-së ka reaguar për betonizimin në Parkun Arkeologjik Të Butrintit nëpërmjetit facebook, duke e cilësuar Ramën si...

Deklaratë e Forumit për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore për ndërtimet në Butrint: Vendime të tilla absurde dhe të rrezikshme

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore po ndjek me shqetësim skandalin e ndërtimeve me beton në brendësi të parkut të Butrintit, punime të cilat...

Ekskluzive / Skandali i Butrintit, prokuroria nis hetimet për ndërtimin brenda Parkut Arkeologjik

Pas denoncimit në rrjetet sociale dhe pasqyrimit gjerësisht në Newsbomb.al. të skandalit me nisjen e punimeve për ndërtimin e një lokali brenda Parkut Arkeologjik...

Skandaloze: Mirela Kumbaro jep leje për ndërtimin e një lokali brenda Parkut të Butrintit

Ministria e Kulturës ka dhënë leje për ndërtimin e një lokali brenda Parkut Arkeologjik të Butrintit, një zonë arkeologjike mbrojtur me ligj dhe ku...

Lajmet e fundit