Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

butrinti

U përfolën për një histori dashurie, Butrinti publikon klipin e ri me Kiara Titon protagoniste

Kohët e fundit Butrint Imeri dhe Kiara Tito janë dyshja më e përfolur në showbiz-in shqiptar. Prej muajsh Butrint Imeri ka...

Anija ‘Butrinti’ shpëton gomonen me 50 emigrantë në detin Egje

Anija "Butrinti", e Forcës Detare shpëton gomonen me me 50 emigrantë në detin Egje. Burime bëjnë me dije se anija...

Anija shqiptare “Butrinti” shpëton gomonen me 41 emigrantë në detin Egje (DETAJE)

Anija shqiptare “Butrinti” shpëton një gomone me 41 emigrantë në detin Egje. Mësohet se në gomone ndodheshin edhe 10 fëmijë dhe 7 gra, 2...

Parku i Butrintit me koncecion? Ministri: As nuk do ta mendoja

Ministri i Turizmit Blendi Klosi i është përgjigjur gazetares në emisionin “Arena”, e cila tha se Parku Arkeologjik i Butrintit flitet se mund të...

Eksperti Apollon Baçe: Ja shkeljet në ndërtim brenda parqeve arkeologjike (VIDEO)

Apollon Baçe flet në Kolaudim për problemet e mëdha në paligjshmërisë. Ai shprehet për Kolaudim se këto probleme fillojnë me Durrësin....

Ish-drejtori i Parkut të Butrintit, Tare: Rama nuk ka informacion për atë që po ndodh aty

Auron Tare, ish-drejtor i Qendrës Arkeologjike në Butrint ka apeluar edhe njëherë për të rishikuar ndërtimin në zonën e sitit arkeologjik. Tare, në një...

Artistët “masakrojnë” Kumbaron për betonizimin e Butrintit: Mos fol pa kulturë zonja ministre!! (REAGIMET E FORTA)

Është një masakër kulturore dhe historike ajo që po ndodh në Parkun Arkeologjik të Butrintit, aty ku firma private “hako” dhe “Agikons” po betonizojnë...

Skandali në Butrint, Kumbaro ‘gozhdohet’ në Kuvend, i del kundër edhe deputeti i PS

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro është thirrur sot në një seancë dëgjimi në Kryesinë e Kuvendit lidhur me skandalin e ndërtimit në Parkun Arkeologjik...

Lajmet e fundit