Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

butrinti

Auron Tare dëgjon ministren në Kuvend duke folur për Butrintin, i shkruan: Që nga viti 1993 kanë ardhur personalitete botërore

Studiuesi i trashëgimisë kulturore Auron Tare, i shkruan ministres Elva Margariti në lidhje me fjalin që kjo e fundit ka bërë në seancën e...

“Çfarë ka ndodhur, dua një përgjigje”, Pandeli Majko kritikon qeverinë për Butrintin: Keni marrë si bazë një VKM me vetëm një paragraf…

Deputeti socialist Pandeli Majko ka kërkuar nga ministrja e Kulturës Elva Margariti përgjigje të detajuar në lidhje me projektin e Butrintit. Sipas tij, plani i...

“Ti je një turp, një injorant”, plas keq sherri, pedagogu Yzeiri dhe studiuesi Tare degjenerojnë në fyerje (VIDEO)

Debati për Parkun Kombëtar të Butrintit ka kaluar në fyerje personale mes pedagogut dhe analistit Ilir Yzeiri e studiuesit të njohur Auron Tare. Yzeiri...

Denoncimi i fortë i Flutura Açkës: Anëtari i bordit që do menaxhojë Butrintin ka thënë se “ishte fatkeqësi që nuk i mbeti Greqisë”

Deputetja demokrate Flutura Açka ka denoncuar sot marrëveshjen e qeverisë për t’ia dhënë një fondacioni privat menaxhimin e Parkut Arkeologjik të Butrintit. Açka tha nga...

“Koncesioni i Butrintit gëzon ministren e Kulturës”, Ina Zhupa: Margariti do marrë 10 mijë dollarë në vit si anëtare e bordit të fondacionit privat

Deputetja e PD, Ina Zhupa edhe një herë ka reaguar për koncesionin e Parkut të Butrintit. Zhupa me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Auron Tare: AADF gënjen për 1.2 milion dollarët në Butrint, tabelat i kam vënë unë! Ceka: Këta duan të përjashtojnë shqiptarët

Historiani Auron Tare shprehet se Fondacioni Shqiptaro-Amerikan (AADF) gënjen kur thotë se ka investuar në Butrint për kamerat, rehabilitim mjedisor të rrugët dhe tabelat....

Ish-kongresmeni amerikan letër UNESCO-s për Butrintin: Të nisë menjëherë hetimi, rrezikon seriozisht statusi i Parkut si Trashëgimi Botërore

Ish-kongresisti Joseph J. DioGuardi, dhe Lidhjes Qytetare Shqiptaro-Amerikane, i ka dërguar një letër UNESCO-s në lidhje me Butrintin. DioGuardi e ka dërguar letrën më 8...

Edi Rama ironizon deputetët e PD: Nuk ka rëndësi se çfarë jeni, kur futeni në kope ju kap budallallëku!

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar sot në Kuvend deputetët demokratë, të cilëve ju ka thënë se nuk ka rëndësi se nga vijnë dhe çfarë...

Dëgjesa për Butrintin/ Neritan Ceka batuta me ministren: Intelektualët s’janë këpucë! Ja si i përgjigjet Margariti

Ministria e Kulturës organizoi ditën e djeshme një dëgjesë publike përsa i takon draft planit të menaxhimit të Butrintit me fondacion të posaçëm. ...

U përfolën për një histori dashurie, Butrinti publikon klipin e ri me Kiara Titon protagoniste

Kohët e fundit Butrint Imeri dhe Kiara Tito janë dyshja më e përfolur në showbiz-in shqiptar. Prej muajsh Butrint Imeri ka...

Lajmet e fundit