Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

butrinti

“Përse s’i publikoni dëgjesat”, përplasje te “Ekonomia” për Butrintin, Shalsi zbulon debatin brenda Kuvendit: Ishin dy tipa…

Me debate është zhvilluar mbledhja në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave që po shqyrtojnë dekretin e presidentit Ilir Meta lidhur me  ligjin për administrimin...

Parku Kombëtar i Butrintit/ Meta: Pasuri e palujtshme, s’mund t’i kalojë OJF! Shteti të mos heqë dorë nga përgjegjësi të tilla

Presidenti i vendit Ilir Meta ka deklaruar sot në një dalje për shtyp se parku Kombëtar i Butrintit është një pasuri e palujtshme kombëtare....

Presidenti Meta nuk dekreton privatizimin e Butrintit: S’është konsultuar me qytetarët! Cënon interesat e shtetit shqiptar

"Praktika e ndjekur nga ekzekutivi dhe Kuvendi i Shqipërisë, rezulton se nuk ka realizuar dhe nuk ka siguruar mendimin e ekspertizës së pavarur vendase...

Gazetari i kërkon dorëheqjen Skënder Gjinushit: Kur nuk e pyeti njeri Akademinë e Shkencave për Butrintin, atëherë pse punoni?! (VIDEO)

Gazetari Aulon Kalaja, ka marrë pjesë në takimin e Akademisë së Shkencave, si nismëtar i Aleancës për Mbrojtjen e Butrintit, për të diskutuar bashkë...

Deputetët socialistë votojnë pro menaxhimit të Butrintit nga fondacioni privat, miratohet me 75 vota marrëveshja

Është miratuar seancën e sotme në Parlament projektligji për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit nga Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim. Projektligji për “miratimin e marrëveshjes...

“Pse e nuk prisha Teatrin më përpara”?! Rama-opozitës: Nuk i kemi “ngrënë” ne zonat e mbrojtura, i gjetëm “të ngrëna” nga ju dhe i...

Seanca e sotme plenare vijon me debate lidhur me çështjen e Parkut Kombëtar të Butrintit.  Kreministri Edi Rama në fjalën e tij, tha se...

“Dikush këtu thoshte ‘Bathorja është mrekullia e 8-ë”, Rama i drejtohet Berishës: Planit për Butrintin i merrni të keqen

Kryeministri Edi Rama është bërë pjesë e debateve për planin e menaxhimit të Parkut Kombëtar të Butrintit, duke thënë sot nga foltorja e Kuvendit...

Akademia e Shkencave organizon dëgjesë me ekspertët që kundërshtojnë planin e qeverisë për menaxhimin Butrintit

Akademia e Shkencave të Shqipërisë do të organizojë ditën e nesërme një diskutim me disa nga zërat kritikë të planit të qeverisë për të...

Akuzat e Berishës për Butrintin/ Balla: Po qe amerikan nuk bën për ty Sali! Kreu i PD: Je vite dritë larg Amerikës së vlerave

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, debatoi me ish-kryeministrin Sali Berisha, liddhur me çështjen e Parkut Kombëtar të Butrinitit. Në fjalën e...

“Ka ndodhur krim me pronat fetare”, Dule në Kuvend: Në Butrint po ndërtohen dy resorte, ju si bijtë shpirtërorë të komunistëve…

Debate në Kuvend mes deputetit Vangjel Dule dhe ministres së Kulturës Elva Margariti, lidhur me çështjen e menaxhimit të Parkut Kombëtar të Butrintit. Dule akuzoi...

Lajmet e fundit