Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

butrinti

“Butrint Imeri është zero me xhufkë”, gazetari i njohur: Luizi “e ha” për mëngjes atë

Një deklaratë e Luzit brenda shtëpisë së “Bg Brother Vip”dy dit më parë bëri që rrjeti të gumëzhinte. Ai tha se nëse do të hynte...

E emëroi ish-presidenti Clinton, Cafo Boga: Më larguan nga Bordi i Fondacionit Shqiptaro-Amerikan se kundërshtova për Butrintin

Cafo Boga, ish-CEO dhe CFO në disa banka e borde në SHBA, shqiptaro-amerikan, ka rrëfyer si u shkarkua nga anëtar i Bordit të Fondacionit...

 “Shqipëria, Komb Artificial i krijuar nga Fuqitë e Mëdha”, Blendi Fevziu revoltohet me deklaratat e arkelogut britanik: Një e pavërtetë ulëritëse, kurrë në historinë…

Blendi Feziu ka publikuar videon, ku shfaqet arkelologu britanik Richard Hodges dhe njëkohësisht anëtar i bordit të menaxhimit të Butrintit, i cili mban leksion...

“Shqipëria shtet artificial”, Auron Tare publikon videon kur drejtori i Fondacionit të Butrintit thotë se shqiptarët i ndoqën grekët nga Epiri në Korfuz

Ish-drejtori i Parkut Kombëtar të Butrintit Auron Tare, i ështës drejtuar sot përmes një letër publike deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë. Tare publikon një video...

Do menaxhojë Butrintin, ambasadorja Kim: AADF-ja nuk qenë kurrë për fitim apo shfrytëzim

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim, ka reaguar pas miratimit nga Parlamenti të Marrëveshjes mes qeverisë dhe Fondit Shqiptaro-Amerikan për menaxhimin e Parkut Kombëtar të...

“Deputetët të reflektojnë për Butrintin”, Meta flet dhe për kompanitë fiktive të inceratorëve: Me firmën e një gruaje që ka vdekur, transaksione 5-6 mln...

Presidenti Ilir Meta në një deklaratë për media ka folur për rrezimin e dekretit të Butrintit nga mazhoranca. Ai e ka quajtur një sjellje arrogante,...

Mazhoranca rrëzoi dekretin e Presidentit për Butrintin, Meta: Ftoj deputetët të lexojnë arsyet ligjore, mos e rrëzoni politikisht sepse nuk i shërben vendit

Gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë dhe Financave ditën e sotme u diskutua mbi dekretin e Presidentit për kthimin në Kuvend të ligjit për...

Rrëzohet në Komisionin e Ekonomisë dekreti i Metës për kthimin e ligjit për menaxhimin e Butrintit

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për kthimin e ligjit për menaxhimin e parkut kombëtar të Butrintit. Në komision...

“Përse s’i publikoni dëgjesat”, përplasje te “Ekonomia” për Butrintin, Shalsi zbulon debatin brenda Kuvendit: Ishin dy tipa…

Me debate është zhvilluar mbledhja në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave që po shqyrtojnë dekretin e presidentit Ilir Meta lidhur me  ligjin për administrimin...

Parku Kombëtar i Butrintit/ Meta: Pasuri e palujtshme, s’mund t’i kalojë OJF! Shteti të mos heqë dorë nga përgjegjësi të tilla

Presidenti i vendit Ilir Meta ka deklaruar sot në një dalje për shtyp se parku Kombëtar i Butrintit është një pasuri e palujtshme kombëtare....

Lajmet e fundit