Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

butrint

Kursi i universitetit anglez, Butrinti zgjidhet në top listën e trashëgimive kulturore më me interes në botë

Butrinti zgjidhet një nga 10 modelet e trashëgimisë kulturore më me interes për t’u studiuar në botë. Universiteti i Bristolit, një...

Ndërpriten punimet në Parkun e Butrintit, Kumbaro: Kemi kërkesë nga UNESCO

Ndërtimet që po bëhen në Parkun Arkeologjik në Butrint janë ndërprerë, këtë e bën të ditur ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro në komisionin për...

Aktivistja “gozhdon” Kumbaron në Butrint! Përgjigjet e ministres do t’ju lenë “pa mend” (VIDEO- PËRPLASJA)

Përfaqësues të shoqerise civile përplasen ashpër me ministren e Kulturës Mirela Kumbaro në Butrint . Kjo sa i takon mungesës së transparencës dhe mungesës...

Auron Tare i ‘mbyll gojën’ drejtoreshës së Mirela Kumbaros

Drejtoresha e Institutit të Monumenteve të Kulturës, Arta Dollani, është munduar t’i mbushë mendjen të ftuarve në emisionin “Top Story” si dhe shikuesve se...

Udhëtimi i Kumbaros në Butrint, Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë ka disa porosi për gazetarët që e shoqërojnë

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka disa porosi për gazetarët që do të shoqërojnë ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro në parkun aerkeologjik të...

VIDEO E RE nga betoni në Butrint: “Rama urdhër për ta fshehur”

Ish kryeministri Sali Berisha, publikon një video të re për betonin e hedhur në Parkun Arkeologjik të Butrintit. Berisha akuzon...

Skandali në Butrint, reagon Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë: Ministria e ka përgatitur ligjin, ka licensuar ndërtimin

Pra leja me sms që jep Kumbaro për BBC apo mediat e tjera, është vetëm për objektet që mund të filmohen në muzetë kombëtarë...

Përplasje Vokshi-Kumbaro për skandalin në Butrint, ministrja: Betonin e lejon ligji që ç’ke me të

Debat i ashpër mes deputetes Albana Vokshi dhe ministres Mirela Kumbaro në seancën dëgjimore për skandalin e ndërtimit në Parkun Arkeologjik të Butrintit. ...

Lajmet e fundit