Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

butrint

Meta s’dekretoi privatizimin e Butrintit, reagon Ina Zhupa: Qëndroi edhe një herë si garant i kushtetutës, të hapet mundësia e një diskutimi të gjerë

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për privatizimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Në lidhje me këtë ka reaguar edhe deputetja e PD,...

Po mblidhte midhje, mbytet e moshuara në liqenin e Butrintit

Një e moshuar është mbytur aksidentalisht në liqenin e Butrintit në Sarandë. Policia bën me dije se shtetasja me inicialet V.B, rreth 70-vjeçe është mbytur...

Diskutohet sot për pr/ligjin për menaxhimin e Butrintit, shoqëria civile protestë para parlamentit: Në shtëpinë tonë ne do jemi mysafirë…

Shoqëria civile la dalë në protestë para parlamentit, ku ditën e sotme në seancë plenare do të diskutohet për projektligjin për menaxhimin e parkut...

Banorët protestojnë në Butrint: Është ndër 5 më të mirët në Europë! Të mos e marrë privati

Banorët e Sarandës dhe zonave të tjera pranë Butrintit, janë mbledhur sot para hyrjes së parkut dhe kanë protestuar duke kundërshtuar kalimin e tij...

Paralajmërohet protestë në Parkun Kombëtar të Butrintit: Historia nuk jepet me koncesion!

Një protestë është paralajmëruar ditën e nesërme në hyrje të qytetit antik të Butrintit, kundër dhënies së tij për menaxhim te një kompani private. Protesta...

Ironia e Gjerak Karaiskajt: Mirë që na kujtojnë që në gjallje për veprën me fjalën etj…(Butrinti – albanologjia)

Historiani dhe specialisti i monumenteve të kulturës, Gjerak Karaiskaj ka ironizuar faqen zyrtare të Akademisë së Studimeve Albanologjike. Ai shkruan se Akademia e st. Albanologjike...

“Javët e Evropës” mbledh diplomatët në Butrint, ambasadorja e Suedisë shkel ligjin “me dy këmbët” (FOTO)

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Isa Hastad ka qenë pjesë e turit “Javët e Europës”, ku së bashku me ambasadorë të tjerë kanë vizituar...

Kiara ‘shmang’ Butrintin, çfarë ka ndodhur mes çiftit

Kiara Tito aktualisht nuk është pjesë e ndonjë formati televiziv por vazhdon të ngjallë inteteres publik për shkak të romancës me këngëtarin e njohur...

Neritan Ceka denoncon SKANDALIN: Po përgatisin si ta japin Butrintin me PPP

Arkeologu Neritan Ceka, i ftuar në studion e emisionit 'Arena' në RTV Ora ka zbuluar skandalin se qeveria po përgatitet ta japë me PPP,...

Shijoi mbrëmjen e djeshme me Sarkozy-n në Butrint, Rama zbulon se çfarë i tha ish-presidenti i Francës për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka shkuar në sot në qytetin e Finiqit në kuadër të fushatës zgjedhore. Gjatë fjalës së tij, Rama...

Lajmet e fundit