Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Bushati

Debati për Metën, Bushati: Kemi braktisur përparësinë kombëtare

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati mbajti fjalën e tij në Kuvend për çështjen e dekretit të presidentit Ilir Meta. Bushati mes...

Ditmir Bushati GODET Ramën: Cinike! Mbështet tezën serbe të shekullit të 19-të (E PLOTË)

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka dhënë së fundmi një intervistë për gazetën e njohur austriake, Der Standard. Bushati ka folur për situatën në...

‘U futa në politikë ditën kur Berisha aplikoi për anëtarësimin në BE’, Bushati: Dje u ndjeva keq nga reagimet e opozitës

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati nga foltorja e Kuvendit vlerësoi raportin e Komisionit Europian për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Por...

Mark Marku përplaset në emision me Bushatin: Ju deputetëve dhe m*t po t’ju jepnin e hani (VIDEO)

Marku Marku: E shikoni që jetojmë në dy realitete të ndryshme. Është një gazetare që ka 20 vjet e atashuar atje. Ervin Bushati: Mos...

Kriza politike, Bushati nuk kursehet me palët: Duhet përgjegjshmëri…

Teksa kanë mbetur edhe pak ditë nga publikim i raportit vjetor nga ana e Komisionit Europian, për hapjen e negociatave për Shqipërinë, ish-ministri i...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, Bushati: Shqiptarët, forcë lëvizëse e kursit euroatlantik

Ish-ministri i jashtëm, Ditmir Bushati ka komentuar zgjedhjet presidenciale ne Maqedoni si dhe faktorin shqiptar në këtë proces. Sipas Bushatit, përdorimi...

Thaçi-Vuçiç takohen në Tiranë, Bushati: Shqipëria të mbajë qëndrim për çështjen e Kosovës

Ish-Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka thënë se Shqipëria duhet të mbajë qëndrim përsa i përket çështjes së kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. ...

Bushati nuk kursen asnjë në Kuvend: E kemi bërë baltën mullarë, si nuk e gjetëm njëherë fjalën

Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati nga foltorja e Kuvendit mbajti një fjalim reflektues. Bushati u shpreh se kjo javë është java e dy...

PËRPLASJA/ ‘Shqipëria nuk është e kushërinjve dhe krushqve’, Cakaj sulmon Bushatin?

'Me dorë të hekurt' ministri në detyrë, Gent Cakaj shkarkoi sot 20 punonjës të ministrisë së Jashtme edhe pse, sigurisht, ai nuk mund të...

Lajmet e fundit