Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

Bushati

“Ishte kompetent dhe me përvojë”, zyrtari i lartë amerikan kritika qeverisë: Ditmir Bushati nuk duhej të largohej, OSBE të mos pajtohej me ndryshimet

Këshilltari i Komisionit Amerikan të Helsinkit, Robert Hand kritikon qeverinë për largimin e Ditmir Bushatit si ministër i Jashtëm dhe vë në pikëpyetje përvojën...

Ministri i Jashtëm britanik jep dorëheqjen, Bushati: Alan Duncan, privilegj të punoja me ju!

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka kujtuar ministrinë e Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe,Alan Duncan, i cili dha dorëheqje mëngjesin sotëm....

Pse Shqipëria nuk mori fonde nga BE në Samitin e Poznanit? Bushati: Ka patur financime si grante dhe kredi të buta

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka thënë se Procesi i Berlinit në Samitinn e Ballkanit Perëndimor ka dy dimensione, dimensionin politik dhe ekonomik. ...

LAJMI pozitiv nga KE, Bushati: Tani të zbatojmë standartet rigoroze të liberalizimit të vizave

Komisioni Europian refuzoi kërkesën e Hollandës për rikthimin e vizave për shqiptarët. Pas kësaj, kanë ardhur reagimet e para nga mazhoranca....

Pjesëmarrje e ulët në qarkun e madh që drejtoi BUSHATI, ish-ministri harron fare zgjedhjet, flet për tarifat roaming

Shkodra, qarku i madh dhe i rëndësishëm në veri që drejtoi ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati regjistroi një pjesëmarrje të ulët në votime. ...

Analisti Bushati: Revolucion, të marrin pushkët në krah. Voltana Ademi: Revolucioni demokratik do të vazhdojë (DEBATI)

Andi Bushati, analist te “Të paekspozuarit” kërkon që populli të bëjë revolucion. Sepse sipas Bushatit, nuk do të presin shqiptarët nga...

Ditmir Bushati mesazh Ramës nga EURONEWS që në mëngjes: Kompromisi politik do na çojë drejt tetorit në BE

Ditmir Bushati, ish-ministër i Jashtëm është intervistuar në edicionin e lajmeve në Euroneës, lidhur me vendimin e shtyrjes së celjeve të negociatave të Shqipërisë...

NEGOCIATAT/ Ditmir Bushati i kthehet historisë: BE nuk duhet të përsërisë GABIMIN

“Bashkimi Evropian nuk duhet të përsërisë gabimin e perandorisë Habsburge duke injoruar Ballkanin Perëndimor. Ne duhet të mësojmë nga historia më shumë sesa të...

Lajmet e fundit