Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Bushati

DITMIR BUSHATI “zbërthehet”: Ka ndikim të oligarkisë në qeverisjen e të majtës, PS duhet të ketë një qasje tjetër me realitetin (DEKLARATA E PLOTË...

Ditmir Bushati thotë se pas tetë vjet qeverisjeje të së majtës në Shqipëri, shihen se ka ndikime dhe “penetrime” të të ashtuquajturës oligarki në...

Humbi babain dy javë më parë, Bushati i rikthehet mesazheve të forta: Kërcënim i madh, të rinjtë e të talentuarit po largohen, popullsia po...

Dy javë më parë ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati humbi babain e tij por pavarësisht dhimbjes, jeta vazhdon me përditshmërinë e saj. ...

Bushati mesazh për Kosovën: Nuk është koha për të vajtuar, as për t’u viktimizuar por për të gjetur rrugën e vërtetë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka bërë një analizë të situatës së Kosovës. Bushati thotë se Kosova ka nevojë të gjejë...

‘Të dalim nga labirinthi i vetmashtrimit’, Bushati apele të forta: Ja 7 hapat që duhet të ndiqen për anëtarësimin e Shqipërisë në BE (E...

Ish- ministri i jashtëm, Ditmir Bushati përmes një postimi të gjatë tregon 7 hapat që duhet të ndjekë Shqipëria për anëtarësimin në BE. ...

“Nuk m’u dha fjala në seancë,” Bushati del në Facebook për të dhënë mesazhin e rëndësishëm

 Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka zgjedhur rrjetin social Facebook për të dhënë mesazhin e tij lidhur me procesin e integrimit në Bashkimin Europian....

‘Nuk jeni thjesht statistikë’, Bushati mesazhe të forta për 8 marsin: Përgëzoj gratë që nuk shërbejnë si fasadë e burrave në politikë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka bërë një urim special me rastin e ditës ndërkombëtare të gruas, ndërsa është ndalur “tek gratë dhe vajzat...

Zyrtarët shqiptarë “NON-GRATA” në SHBA, Bushati: Të merren masa ligjore dhe politike ndaj tyre

Në intervistën e dhënë “Zërin e Amerikës”, Ditmir Bushati, deputet i Partisë Socialiste, është pyetur edhe për faktin se tre ish-zyrtarë me familjet e...

PËRPLASJA e fortë, zbardhet debati me dyer të mbyllura, Rama-Bushatit: Të SHKARKOVA se nuk je lider, por SHEF (Ish-ministri flet për ‘çunat problematikë’-E PLOTË)

Mbledhja e djeshme e Kryesisë së Partisë Socialiste është karakterizuar nga debate të forta. Fokusi i mbledhjes ishte situata në Shkodër. ...

Arben Malaj i del në krah Bushatit: Meriton mbështetje publike, PS duhet të vetëpastrohet nga kriminelët dhe hajdutët

Socialisti Arben Malaj i ka dal hapur në krah ish-ministrit Ditmir Bushati, i cili mbrëmjen e sotme pas përfundimit të punimeve të Kryesisë së...

Konstituimi i këshillit bashkiak në Shkodër, mungon Ditmir Bushati, i pranishëm Tom Doshi

Po zhvillohet në këto momente mbledhja për konsituimin e këshillit bashkiak në Shkodër. Mbledhja po mbahet tek biblioteka e universitetit, ndërsa...

Lajmet e fundit