Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

burgu

Elsa Lila bëhet e “gjallë” pas daljes nga burgu, bën njoftimin e rëndësishëm

Këngëtarja shqiptare, Elsa Lila, është bërë e “gjallë” në rrjetet sociale disa muaj pas arrestimit të saj në Itali, ku u akuzua se ishte...

Grida Duma i përgjigjet Ballukut për larjen e rrobave: Të kishte shtet, do ishe proceduar! U tregove burgun fëmijëve

Ministrja Belinda Balluku është përfshirë në seancën e sotme në Kuvend në debat me koleget demokrate, për larjen e rrobave. Ajo i është përgjigjur...

Sulmi në burgun ku mbaheshin ushtarët ukrainas të batalionit Azov, Kievi i bën thirrje OKB dhe Kryqit të Kuq të hetojnë

Ukraina ka kërkuar që Kombet e Bashkuara dhe Kryqi i Kuq të lejohen të hetojnë vdekjen e më shumë se 50 të burgosurve ukrainas...

Rusia thotë se 40 ukrainas u vranë nga një sulm i Ukrainës mbi një burg të kontrolluar nga separatistët

Ministria ruse e Mbrojtjes thotë se 40 të burgosur ukrainas të luftës janë vrarë nga bombardimi ukrainas i një burgu në Donetsk të kontrolluar...

Ervin Salianji sot rrezikon burgun dhe mandatin, Sali Berisha del në konferencë nga selia e PD

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë mesditën e kësaj të hëne në një konferencë për mediat nga selia e PD, pak orë para gjyqit që...

Gardianët i vjedhin kursimet nga familjarët të burgosurit në Rrogozhinë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës veprimet e punonjësve të Burgut të Rrogozhinës, të cilët kanë vjedhur një ish-të dënuar. Por, megjithëse ngjarja...

Enkelejda Hoxha kërkon të dalë nga qelia: Me qëndrimin në paraburgim e kam kaluar afatin e dënimit me burg!

 Ish-gjyqtarja e Krujës Enkelejda Hoxha, i është drejtuar me një shkresë zyrtare Gjykatës së Posaçme dhe kërkon që të dalë nga qelia. Në shkurt...

VIDEO/ Si nëpër filma, me vrap nëpër ara, momenti kur shqiptarët arratisen nga burgu në Itali

Tre shqiptarë janë arratisur ditën e djeshme nga burgu i Trevisos në Itali.  Tre të burgosurit prenë hekurat e qelisë dhe zbritën jashtë me...

“I forti” i Vlorës fiton nga burgu betejën në Strasburg me Shtetin Shqiptar: Ja sa para do marrë për operacionin që nuk u bë

Fotaq Zaharia, i konsideruar si "i forti" i Vlorës dhe i dënuar me 24 vite burg shumë kohë më parë, ka fituar në Gjykatën...

Gjykata Kushtetuese nxjerr Emiljano Shullazin nga regjimi special “41 bis”: I është cënuar e drejta për proces të rregullt gjyqësor

Emiljano Shullazi nuk do të qëndrojë më në regjimin special "41 bis". Vendimi për qëndrimin e tij në këtë regjim special të burgut, ku...


Lajmet e fundit