Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

burgu i fierit

18 punonjës të IEVP Fier në “arrest shtëpie”, Ministria e Drejtësisë tregon veprat penale: I ulnin dënimin të burgosurve (DETAJET)

Ministria e Drejtësisë ka reaguar pas dhënies së masës “arrest shtëpie” për plot 18 punonjës dhe ish-punonjës të Burgut të Fierit, të akuzuar për...

Shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentesh, “arrest shtëpie” për 18 punonjësit e burgut të Fierit (EMRAT)

Gjykata e Tiranës, pas një hetimi disa mujor nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm pranë Ministrisë së Drejtësisë, caktoi sot masat e sigurisë për...

I dërgoi të birit një PAKO në qeli, ja çfarë zbuluan gardianët në burgun e Fierit  (FOTO)

Një telefon është kapur ditën e sotme nga strukturat e policisë në ambientet e brendshme të burgut të Fierit. Gjatë kontrollit në pakon e dërguar...

Gjykata liron nga burgu Jaeld Çelën, ish-kryepolici i Vlorës përfiton lirimin me kusht pas 30 muajve prapa hekurave

Ish-Drejtori i Policisë së vlorës, Jaeld Çela, është liruar nga burgu i Fierit ditën e sotme, pasi Gjykata ka pranuar kërkesën e tij për...

Operacionalja kontroll të befasishëm në Burgun e Fierit, kapet drogë dhe “televizior” për komunikim me jashtë (FOTO)

Forcat Operacionale të Burgjeve kanë bërë mbrëmjen e djeshme një kontroll të befasishëm në Burgun e Fierit. Autoritetet kanë pasur informacione dhe dyshime se...

U dënua me 3 vite e katër muaj burg, Saimir Tahiri transferohet në Burgun e Fierit

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do ta vuajë dënimin në Burgun e Fierit. Kështu ka vendosur sot Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve, për transferimin...

Frika për ndonjë sulm ndaj tij, Klodian Çalamani zhvendoset nga Burgu i Fierit, ja ku është dërguar

Vrasësi i Mateos 8 vjeçar në Fier, Klodian Çalamani, është zhvendosur mbrëmjen e sotme nga burg i Fierit, për shkak të frikës për ndonjë...

E RËNDË në Fier, gjendet një person i pajetë në afërsi të burgut

Një person është gjetur i pajetë pranë fushave bujqësore në afërsi të burgut të Fierit pasditen e sotme.Ende nuk dihet identiteti i viktimës, teksa...

‘Shpërthen’ koronavirusi në burgun e Fierit, 8 punonjës dhe 1 i burgosur infektohen me COVID-19

Edhe në burgun e Fierit janë konfirmuar raste me koronavirus. Burimet bëjnë me dije se 6 punonjës të policisë së burgjeve,...

Të privuar nga liria dhe të dënuar nga faji, të burgosurit e Fierit transformojnë burgun në një ‘qytezë’ harmonie (VIDEO)

Të dënuarit në burgun e Fierit kanë arritur të kthejnë qendrën e vuajtjes së dënimit në një ‘qytezë të vogël’. Kamera...

Lajmet e fundit