Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
0.5kmh
75 %
Mër
19 °
Enj
21 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

burgje

Amnisti për të burgosurit? Ministria e Drejtësisë: Nuk ka asnjë draft për këtë projektligj

Ministria e Drejtësisë ka reaguar në lidhje me një amnisti të mundshme për të burgosurit. Në reagim ministria sqaron deri tani nuk ka asnjë...

Ulsi Manja inspekton qendrën spitalore të burgjeve: Asnjë i infektuar me Covid dhe higjienë maksimale

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja është takuar këtë të hënë me Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, ku kanë inspektuar nga afër masat e marra...

Mbyllen burgjet në Tropojë dhe Sarandë, ja ku do transferohen të burgosurit

Disa burgje të vendit do të mbyllen deri më 1 shtator, në kuadër të ristrukturimit. Mes burgjeve që do të mbyllen është Zaharia e Krujës,...

“Përmbysen” qelitë në burgun e Rogozhinës dhe Reçit, sekuestrohen celularë, televizorë dhe radio

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve me tetë grupe të forcave të saj operacionale, ka kryer kontrolle të befasishme në IEVP Rrogozhinë dhe Reç. Uniformat blu...

Në burgje bëhej “nami”, Manja për mega-operacionin në Elbasan: Do vijojë sërish! Nuk do jetë aksion, por investim i përditshëm për forcimin e sigurisë

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka folur në Kuvend për mega-operacionin në Elbasan, që ndëshkoi 28 persona, mes tyre dhe policë burgjesh. Manja u shpreh...

Kontrolle “blic” në burgje pas mega-operacionit në Elbasan, gjendet “playstation” i përshtatur për komunikim dhe drogë

Pas mega-operacionit në Elbasan ku u zbulua skena kriminale që në disa burgje të vendi futej drogë dhe sende të paligjshme, drejtoria e Përgjithshme...

DETAJE nga megaoperacioni në Elbasan, mes të arrestuarve “GAXHAI” dhe një oficer policie (EMRI)

Detaje të reja nga mega-operacioni i Policisë në Elbasan, i cili ka çuar në pranga 8 punonjës të policisë së Burgjeve dhe 17 persona...

Vetëm me test apo pasaportë vaksinimi, rregullat e reja për familjarët që duan të takojnë të afërmit në burgje

Drejtoria e Burgjeve ka marrë masa të reja për të parandaluar përhapjen e Covid-19 në burgje. Masat janë marrë pasi për festat e fundvitit pritet...

Nga dhuna te fëmijët deri te punonjësit e burgjeve, policia në Sarandë vë në pranga 2 persona

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia e Sarandës pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj një efektivi të policisë. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Ulsi Manja takon drejtuesit e burgjeve, zbardhet porosia që u jep: Vigjilencë maksimale…

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Burgjeve dhe të Policisë së Burgjeve. Problematikat në sektorin e burgjeve ishin...

Lajmet e fundit