Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

burgim i perjetshem

Shifra alarmante, rritet frikshëm numri i të dënuarve me burgim të përjetshëm në Shqipëri

Mbajtja e një të burgosuri në institucionet e vuajtjes së dënimit apo paraburgim është një proces që ka kosto financiare. Përllogaritur sipas pagesave për...

Ish truproja i Berishës zbulon se është dënuar me burgim të përjetshëm në Greqi

Izet Haxhia, ish truproja i Sali Berishës thotë se ka zbuluar dje që është dënuar me burgim të përjetshëm në Greqi për një vrasje...

Hodhi gruan nga dritarja, U dënua me 35-vjet burg, vjen kërkesa për burgim të përjetshëm nga Prokuroria

Prokuroria ka kërkuar dëmin me burg për jetë për Ferdinand Rukon. Kërkesa e Prokurorisë vjen si pasojë e uljes gjykimit të shkurtuar...

Ekstradohet nga Greqia 40 vjeçari i dënuar me burgim të përjetshëm, në 1999 kreu krimin barbar

Nga Specialistët e Interpol Tirana  është kryer ekstradimi nga Greqia drejt Shqipërisë, i shtetasit shqiptar Feta Kaja, 40 vjeç, lindur në Fier. ...

Vrasja që tronditi Dhërmiun, Gjykata vendos burgim të përjetshëm për dy autorët

Gjykata e Vlorës ka dënuar me burg përjetë shtetasit Altin Ymeri dhe Ersi Zyflajn si dhe me 35 vite burg shtetasin tjetër Miklovan Zymeri....

Dënohet me 5 burgime të përjetshme terroristi shqiptar

Çëndrim Ramadani me origjinë shqiptare por me shtetësi zviceriane është dënuar nga gjykata e Nigde në Turqi me burgim të përjetshëm të pesëfishtë dhe...

Rrëfimi i vrasësit për Ardit Gjebrean, komentues të shumtë preken dhe kërkojnë t’i falet dënimi

Duket se shumë teleshikues janë prekur nga rrëfimi i një vrasësi të dënuar me burgim të përjetshëm, pas një vizite në burg nga moderatori...

U arratis nga burgu i Trikallas, Prokuroria: Burg përjetë për Fatos Sulajn

Prokuroria për Krimet e Rënda ka kërkuar dënimin me burgim të përjetshëm për Fatos Sulajn, i arratisur së bashku me Ilir Kupën nga burgu...

Lajmet e fundit