Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

burgim i perjetshem

Shqiptari në Greqi dënohet me burgim të përjetshëm, vrau gruan me thikë kuzhine 30 cm vetëm se i foli keq

Një shqiptar 61-vjeçar është dënuar me burgim të përjetshëm, pasi 7 vite më parë vrau bashkëshorten e tij, raportojnë mediat. Mediat greke thonë se...

Burgimi përjetë i “Kasapit të Ballkanit”, Joe Biden: Gjykim historik, parandalon mizoritë e ardhshme kudo në botë

Presidenti amerikan Joe Biden ka reaguar pas dënimit me burgim të përjetshëm të Ratko Mlladiç, i cili është përgjegjës për vrasjen e 8 mijë...

Radovan Karadžić dënohet me burgim të përjetshëm për gjenocid, krimineli serb do të “kyçet” në një qeli në Mbretërinë e Bashkuar

Krimineli i luftës Radovan Karadžić do të vuajë pjesën tjetër të dënimit të tij të përjetshëm për gjenocid në burgun e Mbretërisë së Bashkuar,...

Zani Çaushi në kërkim të lirisë, paraqitet për të disatën herë në Gjykatën e Korçës

Ish-kreu i bandës së Vlorës në ’97, Myrteza (Zani) Caushi është paraqitur sërish në Gjykatën e Korçës në masa të rrepta sigurie. Caushi në Gjykatën...

Hoqën dënimin me burg përjetë për Dritan Dajtin, SPAK bën verifikimet dhe vendos për 3 gjyqtarët

SPAK ka kërkuar të pushohen hetimet për 3 gjyqtarët që shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm. Bëhet fjalë për gjyqtarët...

I dënuar përjetë dhe tepër i rrezikshëm, Policia e Vlorës arreston të shumëkërkuarin (DETAJE)

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një person të dënuar me burgim të përjetshëm. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se uniformat...

Ngjela lëshon BOMBËN: Nëse Meta shpërndan Parlamentin, do dënohet me burgim të përjetshëm

Ditën e djeshme presidenti Ilir Meta i dërgoi një letër kryetarit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Klemend Zgurit, ku kërkonte informacion zyrtar për numrin...

Iraku dënon me burgim të përjetshëm dhjetëra gra, ja për çfarë akuzohen

Gjykata Penale në Bagdad ka dënuar me burgim të përjetshëm 19 grua ruse pas akuzave se të njëjtat i janë bashkuar grupit militant, Shteti...

E pazakontë, një turk dënohet 53 herë me burgim të përjetshëm

Një shtetas turk është dënuar me 53 herë me burgim të përjetshëm për sulmin me bomba të vitit 2013, ku u vranë dhjetëra persona...

Shifra alarmante, rritet frikshëm numri i të dënuarve me burgim të përjetshëm në Shqipëri

Mbajtja e një të burgosuri në institucionet e vuajtjes së dënimit apo paraburgim është një proces që ka kosto financiare. Përllogaritur sipas pagesave për...


Lajmet e fundit