Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

burg i perjetshem

E torturuan të lidhur në një kryq dhe më pas i prenë fytin italianit, burg i përjetshëm për shqiptarët (EMRAT)

Gjykata e Apelit e qytetit të Ankonës në Itali ka marrë vendimin e dënimit me burgim të përjetshëm për dy shqiptarët Marjo Mema e...

Grushti i shtetit, dënohen me burg të përjetshëm 12 persona në Turqi

12 nga 14 të akuzuarit e arrestuar me akuzën për "shkelje të kushtetutës" në rastin e "grushtshtetit" në Stamboll janë dënuar me burgim të...

Tentativa për atentat ndaj Erdogan, burgim të përjetshëm për ish-komandantin e forcave ajrore turke

Është dënuar me burgim të përjetëshëm ish-kreu i forcave ajore turke, Cigli Gokhan Shahin Sonmezates, i cili po gjykohej për atentat ndaj presidentit Erdogan....

Dy burgime të përjetshme në Turqi për Fethullah Gülen

Prokuroria turke lëshoi dy urdhër-arreste me burgim të përjetshëm dhe një dënim shtesë prej 1.900 vite burg kundër ish-imamit Fethullah Gülen, i akuzuar për...

Vrau dy turistët çekë, Sokol Mjacaj kërkon anulimin e vendimit “burg i përjetshëm”

Sokol Mjacaj ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë ku kërkon anulimin e vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila la në fuqi dënimin...

Vrau shokun për 30 mijë franga, gjykata burg të përjetshëm shqiptarit

Gjykata e Qarkut në Affoltern am Albis (Kantoni i Zyrihut) në Zvicër ka dhënë sot dënimin maksimal, me burg të përjetshëm dhe kujdestari po...

Turqi, dënohen me burg të përjetshëm 2 gazetarë (Video)

*Video për publikimin e të cilës u dënuan dy gazetarët. Dënim me burg të përjetshëm ka kërkuar Prokuroria turke ndaj dy gazetarëve...

Lajmet e fundit