Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

bunker

“Me një bombë e rrafshojmë për 10 sekonda”, njihuni me bunkerin anti-bërthamor të Finlandës, mund të strehohen me mijëra qytetarë

Finlanda ka një strukturë të pabesueshme të një rrjeti të plotë bunkerësh anti-bërthamor. Më shumë se 500 strehimore nëntokësore ndodhen në themelin e kryeqytetit Helsinkin,...

Policia arreston shokun e Ilir Markut, pinë drogë bashkë dhe 36 vjeçari humbi ndjenjat, Mariglen Isufi e fshehu trupin në bunker

Mariglen Isufi, 28 vjeç, është arrestuar nga Policia e Tiranës dhe akuzohet për veprën penale "fshehja e kufomës". Mësohet se ky shtetas ka qenë...

VIDEO/ Sulm me predha në Donetsk, deputetët dhe gazetarët futen në bunker për t’u shpëtuar bombardimeve

Disa deputetë dhe gazetarë ukrainas janë detyruar të futen në një bunker, gjatë një vizite në zonën e konfliktit në Donetsk, pasi u përballën...

Gjendet droga e fshehur bunker, arrestohen 3 të rinj (VIDEO nga aksioni)

Policia e Mirditës ka arrestuar 3 të rinj, trafikantë droge. Në pranga është vënë shtetasi  Vilson Bushkola,  31 vjeç, banues në...

SI NË FILMA AKSION/ Ku fshihej “Baroni i drogës”, zbulohet vila bunker e “blinduar” me truproja të armatosura

Më 8 korrik u arrestua Alket Hatija, i konsideruar edhe si “baroni i drogës”. Ai akuzohet se ka trafikuar një...

Fermeri shqiptar kthen bunkerin në atraksion turistik

Xhemal Arapi nga fshati i Ndërmenas i qytetit të Fierit ka kthyer një bunker në destinacion truristik. Kurrë më parë nuk...

Pjesëtari i Iluminatit tregon detaje të padëgjuara më parë rreth shoqërisë sekrete

Ai tregon më tej se figura të rëndësishme botërore si Leon Trotsky, Abraham Lincoln dhe Saddam Hussein kanë qëndruar në bunkere gjatë konflikteve....


Lajmet e fundit