Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

bundestagu

Bundestagu vendos të ndryshojë lejen e qëndrimit në Gjermani, ja kush përfiton

Bundestagu ka miratuar ndryshime në të drejtën e qëndrimit në Gjermani. Të huajt që kanë jetuar të paktën pesë vjet në Gjermani me statusin...

Kushtet e Bundestagut, Basha mbledh grupin e punës për Reformën Zgjedhore

Kreu i Partisë Demokratike ka mbledhur mbasditen e sotme në selinë blu grupin e punës për Reformën Zgjedhore. Sipas Partisë Demokratike,...

Mos përmbushja e 9 kushteve, Basha: Bundestagu kërkon arrestimin e atyre që vodhën votat dhe zgjedhje të reja

Pas mosdhënies së hapjes së negociatave për Shqipërinë nga Këshilli Europian, ka reaguar kryedemokrati Basha. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha...

Bundestagu voton “PRO” hapjes së negociatave me Shqipërinë

Bundestagu gjerman ka votuar “pro” hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian. Vendimi është marë mbrëmjen...

Negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, sot debat në Bundestagun gjerman

Në Bundestagun gjerman do të zhvillohet sot një debat mbi dy propozime të grupeve parlamentare të koalicionit të CDU/CSU dhe SPD. ...

NEGOCIATAT PËR SHQIPËRINË/ Sot vendimi i shumëpritur nga BUNDESTAGU, 9 kushtet dhe 2 çështjet ‘e nxehta’ për zgjidhjen e krizës politike

Parlamenti Gjerman, Bundestagu, do të shprehet sot mbi hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian të Shqipërisë. Seanca e sotme e orës 19.00...

Lajmet e fundit