Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

bundestagu gjerman

Nikolla merr mbështetjen e Gjermanisë/ Presidentja e Bundestagut: Konferenca e Parë Ndërqeveritare duhet të mbahet menjëherë

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, po zhvillon një vizitë zyrtare në Berlin, me ftesë të Presidentes së Bundestagut, Bärbel Bas. Paraditen e sotme Kryetarja Nikolla...

Politikania e njohur gjermane zgjidhet presidente e Bundestagut

Në seancën konstitutive të Bundestagut të martën politikanja e SPD-së, Bärbel Bas u zgjodh presidente e Bundestagut. Bas mori 576 vota pro nga 724...

Balla pret delegacionin e Bundestagut gjerman, të kënaqur me arritjet e Shqipërisë: Jemi të gëzuar që shohim një parlament të ri me pozitë dhe...

Kryetari i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ditën e sotme zhvilloi një takim me delegacionin e Bundestagut gjerman. Një një komunikatë për mediat...

Dialogu Kosovë-Serbi, Bundestagu gjerman kundër shkëmbimit të territoreve

Deputetët e Bundestagut Gjerman, Peter Bayer nga (CDU) dhe Christian Schmidt nga (CSU) vizituan sot Prishtinën, ku patën takime me zyrtarë të lartë të...

Vendimi për hapjen e negociatave me BE-në, ja KUSHTET e vendosura nga Bundestagu

Mbrëmjen e sotme Bundestagu gjerman ka marrë vendimin përfundimtar për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në, teksa grupet parlamentare të partive të koalicionit...


Lajmet e fundit