Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

bundestag

Zelensky flet në Bundestag dhe kritikon politikanët gjermanë për lidhjet e biznesit me Rusinë

Presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky ka mbajtur sot një fjalim në Bundestagun gjerman. Ai falënderoi Gjermaninë për ndihmën, por u tha ligjvënësve se mbështetja e...

Afërdita Suka, e para deputete shqiptare në Bundestag

Afërdita Suka është deputetja e parë shqiptare në Bundestagun gjerman. Ajo garoi me Partinë e Gjelbër në Landin e Berlinit, që sipas exit-poll, ka arritur...

Vetëm 21 vjeçe, kjo është Dafina Berisha, shqiptarja e parë që kandidon për deputete në Gjermani

Dafina Berisha, është shqiptarja e parë me prindër nga Kosova, e cila kandidon në zgjedhjet parlamentare që pritet të mbahen më 26 shtator për...

Meta takime me përfaqësues të grupeve parlamentare kryesore në Bundestag: Rol kyç për garantimin e perspektivës europiane të Shqipërisë

Gjatë qëndrimit në Berlin, ku mori pjesë në takimin e 24 ndërkombëtar të Berlinit, Presidenti i Republikës Ilir Meta u takua edhe me përfaqësues...

Qeveria gjermane letër Bundestagut: Të votohet PRO hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE

Qeveria Gjermane i kërkon Budenstagut gjerman të marrë vendimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në union. ...

Bundestagu diskutim për Shqipërinë, bindjet pro dhe kundër hapjes së negociatave

Në një tryezë të rrumbullakët në ambientet e Parlamentit Gjerman u debatua rreth hapjes së negociatave me Shqipërinë. Debati nxorri në pah dallimet mes...

‘U nis për Berlin me prositutat e tij, timonieri u kthye me këpucë të kuqe!’

Sipas Tagesspiegel, këto zhvillime të djeshme dhe të sotme janë një ogur i keq para vendimit që pritet të marrë Gjermania në lidhje...

Pas takimit me Ramën, Gunther Krichbaum lëshon ‘bombën’ nga Gjermania: Çfarë i thashë personalisht kryeministrit

Kryetari i Komisionit për Europën në Bundestagun gjerman, Gunther Krichbaum me anë të një reagimi ka treguar mbi takimin e tij me Ramën ditën...

Mbi karrigen me rrota Presidenti i Bundestagut gjerman pret në zyrë Ramën (VIDEO)

Kryeministri Rama ndodhet në Gjermani, ku do zhvillojë një vizitë dy ditore. Rama kërkon nga Gjermani mbështetje për Shqipërinë lidhur me çeljen e negociatave...

Balla jep lajmin e mirë: Negociatat me BE, ja çfarë vendos Komisioni Europian javën tjetër

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është i bindur se javës tjetër Komisioni Europian do të sugjerojë çeljen e negociatave për...

Lajmet e fundit