Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Bulqizë

Helmimi masiv në Bulqizë, administratori i shmanget përgjegjësisë: Nuk janë helmuar nga ujësjellësi, se nuk kemi fare kanalizime

Administratori i Ujësjellësit Bulqizë Asllan Daxha ka treguar se banorët që janë paraqitur në spital gjatë ditës së sotme, nuk mund të jenë helmuar...

Mbajti peng për disa orë 22-vjeçarin, arrestohet një 37-vjeçar në Bulqizë (EMRAT)

Policia ka arrestuar një 37-vjeçar në Bulqizë, pasi kishte mbajtur peng një 22-vjeçar. Sipas njoftimit të policisë, Ylber Duriçi ka mbajtur...

Zbardhen detaje nga vrasja e 22-vjeçarit në Bulqizë, familjarët e Elidon Bashës nuk pranojnë të kryhet autopsia e plotë

Elidon Basha është 22-vjeçari i cili gjeti vdekjen pas një plumbi në krah, teksa kishte dalë për gjah me shokun e tij. ...

EMRAT/ Atentati me armë zjarri në Bulqizë, policia i gjen makinën dhe identifikon autorin (DETAJE)

Policia e Shtetit ka bërë të mundur identifikimin e personit që qëlloi sot në mesditë me armë zjarri në drejtim të mjetit të Erlind...

TRAGJIKE/ Po priste dru në mal, humb jetën 50-vjeçari në Bulqizë (MISTERI I VDEKJES)

Një 50 vjeçar ka ndërruar jetë teksa ka qenë duke prerë drurët e dimrit. Sipas njoftimit të policisë, 50-vjeçari Ilir Turja,...

Shpërthen koronavirusi në shkollat e Bulqizës, por mësimi vazhdon! S’ka personel të trajnuar për mësim online

Rastet e infektimeve brenda institucioneve arsimore në Bulqizë vazhdojnë të jenë në rritje.   Tre mësues të tjerë janë infektuar me...

Preken nga koronavirusi dy mësues dhe sanitarja në shkollën ‘Xhevdet Doda’ në Bulqizë

Tre persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Bulqizë. Bëhet me dije se janë prekur nga koronavirus dy mësues dhe sanitarja...

Furnizonin me drogë Bulqizën, kush janë 6 trafikantët e arrestuar nga operacioni POROSIA (EMRAT)

Në Dibër kanë rënë në praga 6 persona që shpërndanin drogë. Të arrestuarit janë Renato Allushi, 20 vjeç, Denis Perkoxha, 22...

Rrahu nënën dhe të motrën, arrestohet 27-vjeçari në Bulqizë

Ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës dhe motrës së tij, arrestohet në flagrancë 27- vjeçari. Nga Specialistët për Hetimin e...

Kryen krime mjedisore, procedohen penalisht 15 persona në Dibër, Mat dhe Bulqizë

Në Dibër, Mat, Bulqizë janë proceduar penalisht 15 persona, për krime të ndryshme mjedisore. Në këtë qytet prej kohësh vijojnë operacionet...

Lajmet e fundit