Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

Bulqizë

Një grua për herë të parë në krye të Bulqizës, Belinda Balluku falenderon qytetarët që i besuan Festime Mjeshtrit

Zv/kryeministrja dhe njëherësh drejtuesja politike e Dibrës, Belinda Balluku ka falenderuar qytetarët e Bulqizës për besimin që i dhanë Festime Mjeshtrit në këto zgjedhje,...

Zyrtarizohet fitorja e PS në Klos dhe Bulqizë, drejt fitores edhe në Mat

Partia Socialiste ka zyrtarizuar fitoren edhë në dy bashki të tjera, në atë të Klosit dhe Bulqizës. Sipas rezultateve të publikuara nga KQZ kandidatja...

E rëndë në Bulqizë, kamionçina me gurë bie mbi një shtëpi, humb jetën pronari që ndodhej në oborr

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Bulqizë, ku një kamionçinë ka rënë mbi një banesë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Shtushaj...

Lefter Alla e merr lajmin në spitalin e burgut, Apeli i Posaçëm lë në qeli ish-kryebashkiakun e Bulqizës

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla dhe ish-zyrtarët e tjerë të kësaj bashkie do të qëndrojnë në burg. Ata kishin apeluar vendimin e Shkallës së...

Lefter Alla në burg, Këshilli zgjedh pasuesin e ri të Bashkisë së Bulqizës

Këshilli Bashkiak i Bulqizës ka zgjedhur sot drejtuesin e ri të këtij institucioni. Bëhet fjalë për Gëzim Xhafën, i cili mbante pozicionin e kryetarit...

500 mijë lekë për të marrë patentën pa praktikë, arrestohet 56-vjeçari në Bulqizë

Një 56-vjeçar në Bulqizë ka rënë në prangat e policisë pasi i premtoi një të riu pajisjen me leje drejtimi në këmbim të parave. Policia...

Bulqiza pa kryetar në prag të zgjedhjeve, Qeveria shkarkon Lefter Allën pas arrestimit nga SPAK

Kryebashkiaku socialist i Bulqizës, Lefter Alla është shkarkuar këtë të premte nga posti. Edhe pse është arrestuar prej ditësh nga SPAK për shkelje në...

“Të më thonin hap krahun, sesa të më bënin gjyqe politike”, zbardhet DËSHMIA e Lefter Allës pas arrestimit për abuzim me tenderin e Ujësjellësit

Kryebashkiaku i  arrestuar i Bulqizës Letfer Alla, i ka cilësuar si politike, akuzat e ngritura ndaj tij. “Në gjykimin tim më mirë të më thoshin...

Abuzimi me tenderin e Ujësjellsit, dalin EMRAT e zyrtarëve të arrestuar në Bulqizë, favorizuan kompaninë e mikut të Lefter Allës

Kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla u arrestua mbrëmjen e djeshme me urdhër të SPAK, për abuzim me tenderat. SPAK bëri me dije paraditen...

Del nga rruga mjeti në Bulqizë/ Plagoset rëndë drejtuesi 22 vjeçar, niset drejt Traumës (EMRI)

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Bulqizë, në vendin e quajtur “Ura e Re”. Mësohet se një automjet ka humbur...

Lajmet e fundit