Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

bullizmi

E rëndë në Tiranë, adoleshentja bullizohet nga shokët dhe mësuesit, rri katër ditë pa ngrënë dhe përfundon në Urgjencë

Një rast i rëndë ka ndodhur së fundmi me një të mitur në Tiranë.  E reja vetëm 16 vjeç thuhet se ka rrezikuar jetën,...

“Armiqtë janë gjithmonë të dobishëm”, kryeministrja e ardhshme e Italisë rrëfen si u përball me bullizmin në adoleshencë

Giorgia Meloni, është femra më e përfolur e momentit pas fitores së qendrës së djathtë në zgjedhjet e parakohshme në Itali. Një vit më...

Bullizuan vajzën e vogël, Dafina Zeqiri “shpërthen” ndaj batutës së gabuar të Albi Nakos dhe Erjona Rusit: Keni nevojë për ndihmë!

Dafina Zeqi ka reaguar e revoltuar ndaj sjelljes Albi Nakos dhe Erjon Rusit, të cilët bullizuan vajzën e vogël, pjesë e emisionit “T’ka mami...

‘Do var veten’, pas videos prekëse të 9-vjeçarit australian, Vesa Luma tregon si e kanë bullizuar në fillore

Një video e shpërndarë nga nëna e tij, ku shihej 9-vjeçari austrialian Quaden Bayles të qante e të kërkonte një litar për të varë...

BULLIZMI/ Lira Gjika kritikon prindërit: Ja si i nxisin vetë fëmijët e tyre

Pediatrja Lira Gjika, gjithnjë e vyer me këshillat e saj, kritikon ata prindër të cilët nxisin fëmijët e tyre t’u kundërpërgjigjen shokëve sa herë...

Vajza autike goditet nga shokët e klasës, VIDEO trondit rrjetin

Një vajzë14-vjeçare me emrin Amy McAloon është filmuar në një shkollë në Londër teksa po goditej nga shokët e klasës. Vajza...

UNESCO: 20% e fëmijëve në Shqipëri, bullizëm ose dhunë në shkollë

Dhuna në mjediset e shkollës (në të gjitha format e saj) është një shkelje e të drejtave të fëmijëve dhe adoleshentëve për arsim, shëndet...

Lajmet e fundit