Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

bullgaria

Përfaqësuesja e Kosovës bën historinë, shkatërron Bullgarinë në transfertë

Përfaqësuesja e Kosovës sapo ka shkruar historinë duke fituar për herë të parë në transfertë ndaj Bullgarisë me rezultatin 2-3. Emocionet...

Njihen online, biznesmeni i jep 180 mijë Paund, më pas zbulon se është e martuar

Një biznesmen anglez në fushën e hidrokarbureve i kishte dhuruar 180 mijë Paund një gruaje 37-vjeçare me të cilën ishte njohur në aplikacionin ‘Tinder’....

Bullgaria nuk do ta nënshkruajë paktin e OKB-së për emigrantët

Zyrtarët bullgarë sinjalizuan se vendi i tyre nuk do të nënshkruajë një pakt global për të nxitur migrimin e rregullt dhe të sigurt, duke...

Programi 100 FSHATRAT, Rama jep lajmin e mirë: Bullgaria vendi i parë që FINANCON

Kryeministri i vendit Edi Rama në një deklaratë për mediat së bashku me kryeministrin bullgar Boyko Borissov ka treguar se më në fund programi...

Kush janë popujt më dembelë në Europë? Ja lista

Një kërkim i realizuar nga nga kompania Ladbrokes ka zbuluar popuj më dembelë dhe më punëtorë në Europë. Sipas këtij kerkimi, rezuliton se...

“Paqe” mes Bullgarisë dhe Maqedonisë, arrihet marrëveshja historike

Maqedonia dhe Bullgaria nënshkruan të martën në Shkup marrëveshjen për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim me të cilën, dy vendet pretendojnë se i...

Shqipëria pranon kërkesën për njohjen e minoritetit bullgar

Shqipëria ka pranuar kërkesën e dy anëtarëve të koalicionit të qendrës së djathtë në Bullgari për të njohur minoritetin bullgar në vendin tonë. ...

Bullgaria ndalon mbulimin e plotë të fytyrës pas rritjes së salafizmit

Parlamenti bullgar miratoi sot një ligj që ndalon mbajtjen e vellos që mbulon fytyrën në publik, duke u bërë bashkë me Francën dhe Belgjikën...

Në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli, ekstadohet nga Bullgaria 23 vjeçari shqiptar

Interpol Tirana ekstradon nga Bullgaria 23 vjeçarin shqiptar. Islam Xhetani ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli. 23 vjeçari ishte i...

Lajmet e fundit