Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

bullgaria

Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi i negociatave, s’ka datë për Maqedoninë; por penalizohet dhe Shqipëria

Bullgaria nuk lëshon pe. Në Këshillin e Punëve të Përgjithshme ka këmbëngulur sërish për bllokimin e fillimit të negociatave për Maqedoninë e Veriut. Burime...

Bullgaria dhuron 150.000 vaksina anti-Covid për vendet e Ballkanit Perëndimor, përfitojnë Shqipëria dhe Kosova

Bullgaria do të dhurojë rreth 150.000 doza të vaksinës anti-Covid për fqinjët e vendeve të Ballkanit Perëndimor, shkruan newsbomb.al. Lajmin e ka bërë të...

Rama pret ministrin gjerman Michael Roth: Konferenca e Parë Ndërqeveritare tashmë varet nga Bullgaria, Shqipëria është vendi më i përshtatshëm për të ardhur për...

Kryeministri Edi Rama ka pritur në kryeministri ministrin gjerman të Shtetit për Europë, Michael Roth, me të cilin ka zhvilluar edhe një koferencë të...

Një tjetër vend ballkanik pas Serbisë dhe Greqisë do të nisë së shpejti vaksinimin kundër Covid-19

Një tjetër shtet ballkanik pritet që të nisë së shpejti vaksinimin e popullsisë kundër koronavirusit. Sipas informacioneve për mediat, vaksinimi do...

Nga nesër, ky shtet europian lehtëson masat e udhëtimit për shqiptarët (Kushtet që duhet të plotësoni)

Bullgaria do të lejojë turistët nga Serbia, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe Kuvajti që të vizitojnë vendet...

U akuzua për spiunim, Putin dekoron ish deputetin bullgar Nikolai Malinovin

Presidenti rus Vladimir Putin, ka dekoruar ditën e sotme me Urdhërin e Miqësisë, ish deputetin bullgar Nikolai Malinovin. Malinovi është akuzuar...

Lajm i mirë! Një tjetër shtet i rëndësishëm europian njeh patentat shqiptare

Një tjetër shtet europian njeh lejet e drejtimit shqiptare duke lehtësuar kështu procedurat për shoferët. Bëhet fjalë për Bullgarinë, ku tashmë...

Kryeministri bullgar: Gabim historik nëse nuk hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov thotë se është shumë e rëndësishme për Ballkanin, rajonin dhe marrëdhëniet e Bullgarisë me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut...

Pas Gjermanisë një tjetër vend i BE-së voton ‘pro’ hapjes së negociatave të Shqipërisë

Parlamenti bullgar miratoi sot hapjen e negociatave për anëtarësim në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata u votua me 129 vota pro,...

Përfaqësuesja e Kosovës bën historinë, shkatërron Bullgarinë në transfertë

Përfaqësuesja e Kosovës sapo ka shkruar historinë duke fituar për herë të parë në transfertë ndaj Bullgarisë me rezultatin 2-3. Emocionet...

Lajmet e fundit