Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

bullgari

E jashtëzakonshme/ Dimri në Turqi dhe Bullgari, shikoni çfarë gjesti human kanë bërë qytetarët

Dimri po troket ashpër në TURQI dhe BULLGARI. Por pavarësisht temperaturave të ulëta, është dashuria e njerëzve ajo që po ngroh. Qytetarë...

Ngriti akuza të rënda për nënat e fëmijëve me aftësi të kufizuara, jep dorëheqjen zv.kryeministri bullgar

Zëvendës kryeministri bullgar, Valeri Simeonov, ka dhënë dorëheqjen pas disa javësh protestash nga nënat e fëmijëve me aftësi të kufizuara të cilat u ndjenë...

Shitën pasaporta të rreme për 5 mijë dollarë, 20 të arrestuar në Bullgari

Në Bullgari janë arrestuar më shumë se 20 persona, përfshirë këtu edhe zyrtarë të lartë. Shkak për këtë u bë gjetja e pasaportave bullgare...

Falsifikonte dokumente, ekstradohet nga Bullgaria 29-vjeçarja korçare

Një 29-vjeçare është ekstraduar, pasi është në kërkim ndërkombëtar. Interpol Tirana ka ekstraduar nga Bullgaria 29-vjeçaren me iniciale E.B., banuese në...

Del nga rruga autobusi me turistë, 15 të vdekur, 27 të plagosur

Një autobus ka dalë nga rruga në Sofje të Bullgarisë. Të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 27 të tjerë...

Tragjedia me 39 të vdekur në Itali,  Bullgaria merr VENDIMIN për 200 ura

Pas tragjedisë së ndodhur në Itali, ku nga shembja e urës ne Genova vdiqën 39 persona e u plagosën shumë të tjerë, Bullgaria ka...

Basha bëri lëmsh Kuvendin, shihni ç’bën Rama në Sofje (VIDEO)

Ndërsa në Kuvend situata u tensionua ditën e sotme, ku kreu i PD Lulzim Basha bllokoi foltoren dhe si pasojë seanca u ndërpre dy...

Përmbyset autobusi, humbin jetën 6 persona

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Sofje të Bullgarisë, ku një autobus me udhëtarë është përmbysur në rrugë, duke lënë...

Kapet shqiptari me 1 milion dollarë heroinë

Një sasi prej 37 kg heroinë është kapur në Bullgari nga policia vendase. Sasia e lëndës narkotike me vlerë 1 milion...

Lajmet e fundit