Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

bullgari

“Ne buzëqeshim edhe kur vuajmë”, Rama i lutet Bullgarisë në Forumin e Bled: Na hapni rrugën për të filluar bisedimet me BE-në

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në forumin strategjik për të ardhmen e Europës, i cili po mbahet  në qytetin Bled të Sllovenisë. Rama tha...

“Pengon thirrjen Ndërqeveritare BE-Shqipëri”, Rama takohet me presidentin e Bullgarisë, flasim për ngëçin Bullgari-Maqedonia e Veriut

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga Sofje e Bullgarisë, ku po zhvillon takim me Presidentin Rumen Radev. Me anë të një postimi në...

Rama: Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria mund të gjejnë zgjidhjen vetë, asgjë s’na ndan nga Konferenca e Parë Ndërqeveritare

Pas vizitës në Hungari, kryeministri Edi Rama ka mbërritur këtë mbrëmje në Bullgari ku është pritur në takim nga homologu, Stefan Yanev. Në konferencën e...

Rama në Bullgari: Serbia duhet ta kishte njohur Kosovën shumë kohë më parë, nuk ndërhyjmë në konfliktin Bullgari – Maqedoni e Veriut

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Bullgari është pyetur për njohjen e Kosovës nga Serbia, ku është shprehur se kjo duhet të...

Rama në Bullgari pritet nga homologu Stefan Yanev, kryeministri bullgar: Nuk do të jemi pengesë për integrimin e Shqipërisë në BE

Pas vizitës në Hungari, ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Bullgarisë, ku është pritur nga homologu i tij, Stefan Yanev.Kryeministri bullgar...

Integrimi dhe negociatat, Rama niset për vizitë zyrtare në Hungari, më pas shkon në Bullgari, kthehet në vend për shkarkimin e Metës

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme është nisur për në Budapest. Kryeministri do të zhvillojë një takim zyrtarë në Budapest, ku do të takohet me...

Pas Sali Berishës, DASH “hedh grepat” në Bullgari; Politikanë, pronarë mediash dhe oligarkë shpallen “non grata” nga SHBA

Departamenti Amerikan i Shtetit shpalli si “të korruptuar” dhe u ndaloi hyrjen pesë politikanëve të rëndësishëm bullgarë dhe familjeve të tyre duke zgjeruar në...

Ka në dorë fatin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i lutet Bullgarisë: Na mbështesni për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në një deklaratë për mediat i ka bërë thirrje Bullgarisë që t’i mbështesë për çeljen e negociatave...

Bullgaria bllokoi Maqedoninë e Veriut, flet ministri gjerman për Çështjet Europiane: Nuk gjetëm marrëveshje mes këtyre dy shteteve, Shqipëria duhet të përmbushë kushtet…

Pas vendimit të qeverisë bullgare për të bllokuar pjesëmarrjen e Maqedonisë së Veriut në Konferencën e Parë Ndërqeveritare, ka reaguar edhe ministri gjerman për...

Bullgaria bllokon hapjen e negociatave me BE për Maqedoninë, por e miraton për Shqipërinë

Bullgaria ka bllokuar mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare për Maqedoninë e Veiriut, duke bllokuar kështu edhe hapjen e negociatave të Maqedonisë me Bashkimin...

Lajmet e fundit