Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Bularat

Kujtohet në Bularat ekstremisti Kostandinos Kacifas, familajrët lule dhe qirinj në varrin e tij, merr pjesë dhe Vangjel Dule

Vdekja e ekstremistit grek Kostandinos Kacifas është kujttuar sot përmes një ceremonie në Bularat, Dropull. Familjarë të Kacifas, banorë të fshatit dhe konsulli grek...

Prokuroria e Gjirokastrës mbyll hetimet pas 3 vitesh: Ekstremisti grek Kostandinos Kacifa vrau veten, RENEA zbatoi ligjin

Prokuroria e Gjirokastrës ka mbyllur pas 3 vitesh hetimet për vdekjen e ekstremistit grek Kostandinos Kacifas në Bularat. Sipas prokurorit, 35 vjeçari që ishte...

Spartak NGJELA nuk përmbahet pas homazheve të KACIFASIT: Njerëz me kafka të deformuara, grekë nuk ka as në Athinë (DEKLARATA)

Shqipëria dhe shqiptarët kanë hyrë në një proces rivlerësimi historik nga shkenca e madhe e historisë botërore. Gjuhën shqipe nuk e zhdukën dot, as...

1-vjetori i vrasjes së Kacifasit, forca të shumta policie zbarkojnë në Gjirokastër (MASAT E MARRA)

Për të kujtuar Kacifasin do të organizohet nesër një meshë. Ndërkohë, policia do të qëndrojë në gadishmëri të plotë gjatë ditës së shtunë.

Memorial për 1-vjetorin e vdekjes së KACIFASIT, policia e Gjirokastrës shoqëron një banor të Bularatit

Policia e Gjirokastrës ka nisur hetimet për një banor të Bularatit në Dropull, i cili po planifikonte të ndërtonte një memorial për ish-ekstremistin Kostandin...

Do merrnin pjesë në meshën përkujtimore për Kacifas në Bularat, kthehen mbapsht  9 grekë në Kakavijë

Gjashtë muaj nga vrasja e minoritarit grek Kostandin Kacifas në fshatin Bularat po zhvillohet sot mesha përkujtimore.  Raportohet se në pikën...

Të 40-at në Bularat/ Policia bllokon në kufi 103 ekstremistë dhe 3 gazetarë, flet kunati i Kaçifas

Policia shqiptare ktheu mbrapsh 103 ekstremistë grekë dhe 3 gazetarë të cilët donin të merrnin pjesë në ceremoninë përkujtimore të ekstremistit Kaçifas që hapi...

Të 40-at e Kacifas, ekstremistët grekë ‘zbarkojnë’ në Bularat, të pranishme forcat RENEA

Sot në ditën e 40-të të vrasjes së ekstremistit grek  Konstandinos Kacifas do të zhillohet ceremonia përkujtimore në fshatin Bularat. Nga Greqia...

Grekët sërish nderime për Kacifën, në Bularat mbërrijnë RENEA, FNSH, forca malazeze dhe kroate

Më datën 8 dhjetor, ora 11:00 është paralajmëruar mbajtja e një ceremonie përkujtimore për Kostandin Kacifasin në Bularat të Gjirokastrës. Forca...

Grekët rikthehen në Bularat për Kacifën, gazetari: Policia ka marrë masa që…

Më datën 8 dhjetor, ora 11:00 është paralajmëruar mbajtja e një ceremonie përkujtimore për Kostandin Kacifasin. Agjencitë shqiptare ligjzbatuese dyshojnë se...

Lajmet e fundit