Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

buka

MASHTRIMI me BUKËN, tregtarët rritën çmimin dhe ulën peshën

Çmimi i bukës ka pësuar rritje duke shtuar koston në xhepat e qytetarëve por kjo është shoqëruar edhe me abuzime sa i përket peshës...

E thotë Instituti Europian i Statistikave: Shqiptarët, të parët në Europë për të ngrënë bukë

Shqiptarët janë të parët në Europë për konsumin e bukës. Kjo e dhënë është nxjerrë nga Instituti Europian i Statistikave, sipas të cilit, buka...

Çmimi i miellit u rrit me 10% gjatë javës në tregun vendas, paralajmërohet ndryshim i çmimit të bukës

Çmimi i miellit u rrit me 15 për qind brenda një jave në tregun vendas, duke reflektuar zhvillimet në tregun ndërkombëtar dhe sidomos të...

Kur të vjedhin edhe tek buka, çfarë mallkimi mund të bësh?

Shkruan Mentor Kikia:   Kjo është buka standarde, ose buka masive siç i thonë prodhuesit e saj. Kjo bukë peshon 710...

Prodhuesit japin ALARMIN: Mos e blini bukën të prerë (ARSYEJA SHOKUESE)

Mos blini bukë të prerë në feta.   Shoqata e Prodhuesve të Bukës Shqipëri rekomandon që buka të mos shitet më...

Rreziku që u vjen shqiptarëve nga buka me ngjyrues, mjekja: Problem në rritjen e sheqerit në gjak

Buka e ngjyrosur nuk është thjeshtë një mashtrim për konsumatorët, por edhe rrezik për shëndetin e tyre. Top Channel tregoi pak...

Skandali me miellin, AKU kallëzon penalisht dy importuesit e mëdhenj

Dy importuesit e mëdhenj të miellit në Shqipëri janë kallëzuar penalisht nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. Vëllezërit Hallaçi” dhe “Besniku sh.p.k.” që...

Gjithmonë të uritur? Ja çfarë duhet të bëni për ta evituar

Shumë prej nesh mbijetojnë më gjethe sallate apo i  mohojë vetes të trajtohen në mënyrë që të humbasin peshë. Shkencëtarët kanë zbuluar tashmë se...

Lajmet e fundit